Hlavní navigace

Start Novy a Markízy International, změny u Skylinku a O2 TV v obchodech

6. 2. 2016
Doba čtení: 6 minut

Sdílet

TÝDENNÍ REVIZE – V pondělí zahájily vysílání dva „antikanibalizační“ kanály CET 21, Skylink mění programovou nabídku a službu O2 TV Air M si můžete zakoupit v maloobchodní síti.

Náklady na spuštění kanálu Nova International jsou podle Petra Horáka marginální

Společnost CET 21 spustila v pondělí ráno dvojici kanálů, které mají českým a slovenským divákům kompenzovat embargo na vysílání kanálů ze sousedních zemí v nabídkách kabelových a satelitních operátorů. Petr Horák, odpovědný za oblast nových projektů televize Nova, upozorňuje, že CET 21 nikdy nedala souhlas k distribuci stanic Nova, Fanda ani dalších českých kanálů na Slovensku, a stávající situaci chce proto ukončit.

Současnou situací podle něj nejvíc trpí sportovní přenosy a premiérové filmy, v zásadě se ale týká jakéhokoliv obsahu. Nemůžeme ani prodávat reklamu cílenou na slovenské diváky. Nova International nám umožní nabízet slovenským inzerentům inzerci v prostředí úspěšných českých pořadů známých z obrazovky TV Nova, dodává Horák. Protože Nova pro nový kanál s přídomkem International nenakupuje žádný specifický obsah, budou podle Horáka dodatečné náklady spíše marginální. Očekáváme, že dosáhneme pozitivních finančních výsledků díky příjmům z reklamy a carriage fees účtovaných kabelovým a satelitním distributorům, vypočítává možné zdroje příjmů Horák.

Konkrétní výši nákladů na vznik nových kanálů ale Horák zveřejňovat nechce. Jedná se především o distribuční náklady a o některé dodatečné náklady v souvislosti například s programovým plánováním nebo tvorbou selfových upoutávek pro novou stanici, doplňuje Horák. V době, kdy bude na hlavní Nově vysílán program, pro který nemá CET 21 zakoupena práva mimo české území, bude na Nova International vysílán jiný lokální obsah. Půjde například o opakování premiérových episod aktuálních seriálů nebo pořady z archivu televize.

Nova International: Dodatečné náklady na provoz jsou spíše marginální

Petr Horák, ředitel sekce nových projektů TV Nova

Co nabízí set-top box O2 TV, který si můžete zakoupit v běžných obchodech?

Služba O2 TV je od začátku února dostupná v běžné maloobchodní síti a dostupná s jakýmkoli internetovým připojením. Je také levnější a má i více HD kanálů. Za necelé dva tisíce korun získá zákazník set-top-box, který zprovozní O2 TV jednak na libovolném internetovém připojení a jednak na každém televizoru s rozhraním HDMI či jiným audio-video vstupem (A/V), klidně i analogovým.

Set-top box dostanete v příjemně kompletním stavu se všemi potřebnými kabely, ať už budete napojovat plochý televizor s HDMI, nebo obyčejnou „skleněnku“, třeba i bez konektoru SCART a pouze s audio-video cinch. V balení máte zkrátka všechno potřebné.Instalace je jednoduchá a je také pamatováno na ty, kteří nechtějí (nemohou) připojit box k internetu ethernetovým kabelem, což je pochopitelně nejlepší.

O2 TV Air M je podle názoru recenzenta jednou z nejlépe navržených služeb na našem trhu. Nabízí často překvapivě solidní obraz, stabilní připojení i při slabší lince a spoustu úžasných vlastností. Zapomeňte na propagovanou multidimenzi a vyzkoušejte přehrávání pořadů třeba i den starých s přeskakováním reklam. Za tohle má smysl platit, i když zejména kanály HBO citelně chybí.

Jaká je O2 TV Air M se set-top boxem dostupná ve volném prodeji?

Změny v programové nabídce satelitní služby Skylink

Od 1. března bude do nabídky satelitní služby Skylink zařazen nový programový balíček nazvaný Smart, který zájemce vyjde na 239 korun. Konkrétní nabídku programů nového balíčku Smart chce operátor zveřejnit během února. Podle oficiálního vyjádření Skylinku by měl vedle všech programů balíčku Mini navíc obsahovat i některé programy z nabídky Multi. Programově by tak měl vyplnit prostor mezi stávajícími programovými balíčky Mini a Multi, čemuž odpovídá i jeho cena 239 korun.

Nový ceník služeb Skylink platný od letošního března najdou zájemci zde.

Skylink nabídne od března nový programový balíček Smart

Od začátku února můžete na česko-slovenské satelitní platformě Skylink společnosti M7 Group naladit kanál Nova Sport 2 HD a také mezinárodní verzi vlajkového kanálu TV Nova určeného pro Slovensko, resp. pro diváky mimo území ČR, Novu International. Sportovní kanál Nova Sport 2 HD nabídne basketbalovou ligu NBA, zápasy z ligy bojových sportů UFC, turnaje v šipkách či například zápasy v ragby. Vysílat se bude ve vysokém rozlišení (HD) a v nabídce Skylinku je stanice zařazena do balíčků Multi, Kombi, Multi HD, Flexi 7 a Komplet. Nova International, která bude šířena v nízkém rozlišení (SD), je televizní stanicí určenou pro diváky mimo území ČR.

Skylink zařazuje do nabídky Novu Sport 2 HD a Novu International

Po opětném zařazení kanálů Nova, kterého jsme byli svědky v lednu, přichází už ohlášené změny v programových pozicích tří jmenovaných stanic. Vysílání dokumentární stanice Crime & Investigation (C&I), TV Regina a Regionalnitelevize.cz dostupné zákazníkům Skylinku už jen na nových pozicích s novými parametry a jejich souběžné vysílání na původních pozicích bylo ukončeno. Pokud používáte satelitní přijímač s certifikátem Skylink Ready a funkcí FastScan, proběhne naladění, resp. všechny změny vysílacích parametrů výše uvedených stanic, automaticky, ostatní zákazníci Skylinku musí kanály s výše uvedenými parametry naladit manuálně.

Skylink ohlásil konec souběžného vysílání TV Regina, Regionalnitelevize.cz a C&I

Stručně

Zajímá vás, kdy bude Netflix standardně dostupný v televizorech prodávaných v České republice? Bohumil Herwig položil tuto otázku výrobcům televizí a jejich odpovědi najdete v článku odkazovaném níže.

Kdy bude Netflix fungovat na „českých“ televizorech?

Využíváte Netflix?

Liberecká regionální televize RTM+, která nyní vysílá na základě vlastní licence od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání, je od února naladitelná v multiplexu 4 ze všech vysílačů tohoto operátora v Libereckém kraji, přičemž vysílač Černá Studnice je možné s venkovní anténou zachytit i v okrajových částech Prahy.

Multiplex 4 začal šířit vysílání regionální stanice RTM+

Průměrný lednový podíl stanic skupiny Prima mezi diváky staršími patnácti let poskočil ve srovnání s loňským lednem z 20,97 procenta na letošních 21,3 procenta. Primě se navýšila i sledovanost v prime time, konkrétně z loňských 22,13 procenta na aktuálních 22,21 procenta. Start do nového roku si pochvaluje i mediazastupitelství Media Club, které nově cílí na věkovou skupinu od 15 do 69 let. Uvedené podíly na sledovanosti za Media Club zahrnují kromě hlavního kanálu Primy stanice Prima Cool, Prima love, Prima Zoom, Prima Max, Prima Comedy Central, programy TV Barrandov, stanici Óčko a Óčko Gold, dětský Nickelodeon a lifestylovou Mňam TV.

Media Club se v lednu stal nejúspěšnější komerční skupinou u diváků nad 15 let

Z balíčku freeSAT Medium HD zmizely kanály Sundance Channel HD a Arena Sport HD, které nově najdete v dražší nabídce Plus HD. Programovému balíčku freeSAT Medium HD tudíž počet HD kanálů klesl na třináct, i když operátor měl ještě v den vydání článku dopoledne stále v jedné sekci webu číslo 15. Na počet na webu udávaných HD kanálů se ale nedalo spolehnout ani u jiných balíčků, a to i když našinec spočítal i další stanice ve vysokém rozlišení uvedené v nabídce jinde než v sekci HD příslušného programového balíčku.

freeSAT přesouvá dva HD kanály výše. V balíčku Medium HD jich má třináct

MMF tip early

Skupina Nova a severoamerická National Hockey League se dohodly na rozšíření vysílacích práv na nejprestižnější hokejovou soutěž planety, a to na další tři sezóny. Uzavřena byla tzv. víceletá dohoda o vysílacích právech, a to sezóny 2016–17, 2017–18 a 2018–19. Vysílat se bude na obou prémiových stanicích Nova Sport, a to každý týden až patnáct zápasů.

Nova uzavřela smlouvu s NHL. K vidění bude mj. i exhibiční série

Autor článku

Od roku 2016 do února 2019 vedl DigiZone.cz. Do redakce přišel z týdeníku Marketing & Media. V minulosti působil jako marketingový manažer Českého rozhlasu, redaktor týdeníku Strategie nebo reportér pořadu Občanské judo.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).