Hlavní navigace

Start STV Šport v olympijském termínu je podle Savického ohrožený

18. 12. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 12. 2007

Strategický ředitel Slovenské televize (STV) Nikolaj Savický nejenže žádá o odchod z STV, ale také varuje před nedodržením plánovaného startu nového sportovního kanálu. Program STV Šport by měl začít vysílat v srpnu roku 2008 tak, aby stihl začátek Letních olympijských her v čínském Pekingu. Podle Savického je tento termín ale nyní ohrožený. Informuje o tom server Mediálne.sk.

Důvodem je podle zástupce odvolaného generálního ředitele STV Radima Hrehy změna přístupu rady slovenské veřejnoprávní televize. Rada STV změnila kvůli větší kontrole některé z kompetencí statutárního zástupce šéfa STV a ten si od ní musí nechat podle Nikolaje Savického odsouhlasit veškeré své kroky. To komplikuje celý proces spuštění třetího kanálu, řekl Savický pro Mediálne.sk a dodal: Rada STV v této chvíli rozhodně koná proti zájmům STV.

ICTZ23

Pokud by se start STV Šport skutečně opozdil, považoval by to strategický ředitel veřejnoprávní televize za velkou chybu pro celou slovenskou digitalizaci. Zahájení vysílání nového sportovního okruhu je spojené i s nákupem moderní techniky, která by měla STV pomoc k tomu, aby v roce 2010 mohla přejít do svého veřejnoprávního multiplexu v DVB-T.

Radou STV nově zvolený statutární zástupce Jozef Mračna si, na rozdíl od Nikolaje Savického, myslí, že na spuštění sportovního kanálu STV v srpnu 2008 i na plnění harmonogramu digitalizace slovenské veřejnoprávní televize je ještě stále dost času.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.