Hlavní navigace

Startuje prodej Apple Watch v dalších zemích, chystají se zřejmě i do ČR

16. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Apple
Příznaky na českém webu Applu ukazují na možné blížící se spuštění prodeje jeho chytrých hodinek i v České republice.

Zatímco se Apple 17. července chystá spustit prodej Apple Watch na třech nových trzích - ve Švédsku, Nizozemí a Thajsku – fanoušci loví stopy, kdy se dostane i na jejich zemi.

Další potvrzenou destinací na řadě má být 31. července Nový Zéland, píše magazín Appleinsider. Pokud ale chcete koupit Apple Watch v České republice, máte smůlu. Prozatím.

Apple je známý svým tajnůstkářstvím, přesto na jeho tuzemském webu najdete několik indicií, které naznačují přípravy prodeje i v Česku. V HTML kódu stránky se vyskytuje mimo jiné tato informace: 

<meta name="description" content="Prozkoumejte poslední novinky od společnosti Apple. Nakupujte notebooky a stolní počítače Mac, Apple Watch, iPhone, iPad a iPod." />


Autor: Libor Kubín

O pokračujících přípravách svědčí i částečná lokalizace všech tří produktových stránek určených pro Apple Watch.

Obdobná informace je k nalezení také v internetovém obchodě určeném pro Maďarsko, Irsko, Lucembursko, Polsko a Portugalsko. Je tedy možné, že se čeští zájemci dočkají už letos a budou si moci koupit Apple Watch i v ČR. 

Jedním z důvodů pozdějšího zahájení prodeje v našich končinách je skutečnost, že Apple Watch potřebují pro snadné ovládání hlasovou asistentku Siri. Ta by tedy mohla konečně promluvit naší mateřštinou.

BRAND23 Workshop

V zahraničních médiích se zatím hodně debatuje o tom, jestli jsou hodinky pro Apple zklamáním nebo ne. Oficiální čísla prodejů zatím Apple nezveřejnil, Business Insider ale před týdnem publikoval průzkumy firmy Slice Intelligence, podle kterých online prodeje Apple Watch v USA od dubna strmě klesají a dokonce je předhání konkurenční Fitbit.

Jenže – jde zatím o odhady založené jen na jednom průzkumu mezi online nakupujícími v jedné zemi a na konečné hodnocení je pořád ještě brzy. 

Autor článku

Autor před mnoha lety pracoval jako grafik, později působil jako šéfredaktor magazínu jablíčkář.cz, či zakladatel AppleWikipedia.org. Profil na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).