Hlavní navigace

Startuje prodej Apple Watch v dalších zemích, chystají se zřejmě i do ČR

16. 7. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Apple
Příznaky na českém webu Applu ukazují na možné blížící se spuštění prodeje jeho chytrých hodinek i v České republice.

Zatímco se Apple 17. července chystá spustit prodej Apple Watch na třech nových trzích - ve Švédsku, Nizozemí a Thajsku – fanoušci loví stopy, kdy se dostane i na jejich zemi.

Další potvrzenou destinací na řadě má být 31. července Nový Zéland, píše magazín Appleinsider. Pokud ale chcete koupit Apple Watch v České republice, máte smůlu. Prozatím.

Apple je známý svým tajnůstkářstvím, přesto na jeho tuzemském webu najdete několik indicií, které naznačují přípravy prodeje i v Česku. V HTML kódu stránky se vyskytuje mimo jiné tato informace: 

<meta name="description" content="Prozkoumejte poslední novinky od společnosti Apple. Nakupujte notebooky a stolní počítače Mac, Apple Watch, iPhone, iPad a iPod." />


Autor: Libor Kubín

O pokračujících přípravách svědčí i částečná lokalizace všech tří produktových stránek určených pro Apple Watch.

Obdobná informace je k nalezení také v internetovém obchodě určeném pro Maďarsko, Irsko, Lucembursko, Polsko a Portugalsko. Je tedy možné, že se čeští zájemci dočkají už letos a budou si moci koupit Apple Watch i v ČR. 

Jedním z důvodů pozdějšího zahájení prodeje v našich končinách je skutečnost, že Apple Watch potřebují pro snadné ovládání hlasovou asistentku Siri. Ta by tedy mohla konečně promluvit naší mateřštinou.

WT100 jmena

V zahraničních médiích se zatím hodně debatuje o tom, jestli jsou hodinky pro Apple zklamáním nebo ne. Oficiální čísla prodejů zatím Apple nezveřejnil, Business Insider ale před týdnem publikoval průzkumy firmy Slice Intelligence, podle kterých online prodeje Apple Watch v USA od dubna strmě klesají a dokonce je předhání konkurenční Fitbit.

Jenže – jde zatím o odhady založené jen na jednom průzkumu mezi online nakupujícími v jedné zemi a na konečné hodnocení je pořád ještě brzy. 

Autor článku

Autor před mnoha lety pracoval jako grafik, později působil jako šéfredaktor magazínu jablíčkář.cz, či zakladatel AppleWikipedia.org. Profil na LinkedIn.