Hlavní navigace

Startuje volný filmový kanál Stopklatka, v polském příhraniční ho zachytíte z DVB-T

14. 3. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

UVNITŘ VIDEO – Stanice se stane součástí polského multiplexu 1. V prvních dnech a týdnech se mohou diváci těšit například na Pulp Fiction, Královnu Margot, Sin City nebo Charlotte Gray.

Televizním divákům v České republice žijícím blízko polských hranic se zítra v 6 hodin ráno rozšíří programové nabídka o další novou televizní stanici. Tentokrát ale nejde o stanici ledajakou. Svůj start si na tento čas naplánoval první volně šířený filmový kanál Stopklatka TV, který bude zachytitelný na klasickou anténu. Zájemci ve vysílání najdou filmy všech žánrů, a to nejen kinematografii domácí, tedy polskou, ale i evropskou a americkou. Kromě filmů se ve vysílání Stopklatky objeví například i tematické magazíny zaměřené na svět stříbrného plátna, a později i seriály. Stanice se stane součástí polského multiplexu 1.

K TÉMATU: Filmový kanál Stopklatka zahájí v Polsku celoplošnou distribuci 15. března

A na které filmy se mohou diváci těšit? Hned první den se ve vysílání objeví například tituly Makrokosmos; Život je krásný; Good Bye, Lenin; Ilusionista, Ztraceno v překladu, Anglický pacient a některé další. 15., respektive 16. března, bude premiérový den kanálu Stopklatka zakončen hororem Kostka. Vysoce hodnocené snímky budou k vidění i v neděli, mimo jiné půjde o Královnu, Královnu Margot nebo Pulp Fiction: Historky z podsvětí. Na obrazovce programu se například dále objeví tituly jako Match Point: Hra osudu, Sin City, Charlotte Gray, Co dělat v Denveru, když člověk nežije nebo Marvinův pokoj.

ČTĚTE TAKÉ: Polská obdoba Primy Zoom odstartuje v tamním DVB-T 28. dubna

Pro naše čtenáře, kterým příliš nesedí polský voice-over, tedy přemlouvání dialogů polským komentářem, máme dobrou zprávu. Vybrané snímky budou na stanici Stopklatka vysílány podle serveru Wirtualnemedia.pl také v originálním znění s titulky. Program má nabídnout ročně 400 až 500 premiér. V HD verzi budou mít tuto stanici k dispozici polští operátoři poskytující placenou televizi. V souvislosti se zařazením tohoto programu do polského multiplexu 1 nastane vyřazení kanálu TVP 2 SD. Právě na jeho pozici se má objevit nový kanál. Je možné, že diváci v dosahu tamního DVB-T budou muset přeladit své přijímače.

Web stanice: http://www.stopklatka.tv/

Cloud23

Facebook: https://www.facebook.com/StopklatkaTV

YouTube kanál: https://www.youtube.com/u­ser/stopklatkatv

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).