Hlavní navigace

StartupYard ohlásil nového ředitele, je jím Cédric Maloux

Marek Janouš

Podnikatelský akcelerátor StartupYard se v příštím ročníku 2014 oborově zaměří na oblast dat, vyhledávání a analytiky, na což doufá nalákat do Prahy také týmy ze zahraničí.

StartupYard, první český soukromý podnikatelský akcelerátor, povede napříště Cédric Maloux. Jako ředitel nastoupil od tohoto týdne.

Cédric Maloux pochází z Paříže. V minulosti založil například společnost AllPeers, která vyvinula stejnojmenné peer-to-peer sdílení jako rozšíření pro prohlížeč Firefox. Získala financování od Index Ventures Mangrove Capital Partners, ale nakonec nesplnila růstová očekávání a v březnu 2008 musela zavřít.

Později Cédric řídil po několik let herní studio Geewa. Nyní také mimo jiné například působí jako poradce Flow Studia.

Ročník 2014 StartupYardu se podle Cédrica zaměří na projekty věnující se datům, vyhledávání a analytice. „Česká republika je v dnešní době známá po celém světě mnoha skvělými firmami věnujícími se právě datům. Specializací našeho programu chceme přitáhnout podnikatele z celé Evropy,“ říká ve vydané tiskové zprávě Cédric Maloux.

Našli jste v článku chybu?
21. 11. 2013 11:22
sleva5 (neregistrovaný)

Česko není výjimečné ve sběru a analýze dat. Takových firem je hodně na světě. Má-li pan Maloux na mysli tzv. velká data, zaznamenal jsem minimálně dvě startupové soutěže v Evropě během tohoto roku.

CM by neměl vymýšlet investiční témata. Měl by přijmout jakýkoliv dobrý projekt.

21. 11. 2013 11:19

Po tom fiasku s AllPeers se snad uz poucil, tam ukazal mimoradne spatny odhad na uspech produktu. Docela me prekvapuje ze ho jeste nekdo pousti ke startupum.