Hlavní navigace

StartupYard mění koncept a na jaře chce rozjet i školu pro programátory

4. 12. 2014
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

 Autor: StartupYard
Nová škola zaměřená na kódování a design, která bude sídlit ve smíchovském Node5, by měla být otevřena v březnu příštího roku. StartupYard pro ni našel partnera.

StartupYard chce po podzimu plném změn rozšířit své aktivity. Nejenže otevře některé své služby zcela zdarma i projektům, které nejsou zapsané v programu smíchovského akcelerátoru, ale ve spolupráci s americkým partnerem chystá i vlastní školu programování a designu.

„Například budeme vyučovat HTML, CSS, Javascript, budou zde specifické třídy například pro děti, mládež nebo matky v domácnosti, které chtějí něco dělat,“ říká šéf StartupYardu Cédric Maloux

Cílem nové školy StartupYardu je podle něj lidi naučit něco nového, čemu se nakonec nemusí věnovat, ale zůstane to v nich. „Na škole jsem měl jeden rok účetnictví. Nikdy jsem nebyl účetní, ale něco si z toho pamatuji a díky tomu se v tom dokáži orientovat,“ přibližuje myšlenku Maloux.

Jak sám říká, projekt je zatím „v plenkách“, už ale má amerického partnera, který podobnou školu úspěšně provozuje v USA a chystá se s ním právě do Česka. O koho jde, ale šéf StartupYardu zatím odmítá prozradit.

„Cílem je mít první studenty na konci prvního čtvrtletí,“ říká Maloux s tím, že vyučování by mělo probíhat v podvečerních až večerních hodinách.

Škola by měla být založena v rámci prostor Node5, do kterého se StartupYard přestěhoval před pár týdny z Techsquaru. Na další detaily si ale musíme počkat.

StartupYard se otevírá

Pro StartupYard je rok 2014 rokem velkých změn, které mají velký dopad na jeho dosavadní fungování. Vše začalo na konci října, kdy šéf Seznamu Pavel Zima oznámil, že společnost rozjede vlastní program pro startupy a přestane tak finančně podporovat partnerský akcelerátor. Měsíc na to StartupYard oznámil zmíněnou změnu sídla.

„Otevíráme se,“ řekl tehdy Maloux a myslel tím to, že chce nabídnout znalosti celého tým akcelerátoru i širší veřejnosti, nejen projektům, které jsou zapsané přímo v programu. Nový koncept akcelerátoru nyní označuje jako „Open source StartupYard“.

„Má představa a vůbec implementace celého nápadu bude o tom, že dáme možnost každému technologickému podnikateli, aby za námi přišel a strávil s námi pár hodin nad specifickým problémem,“ říká nyní Maloux. StartupYard podle něj tímto způsobem pomůže projektům s „pitchováním“, psaním PR zpráv, sestavením finančního plánu a podobně. Vše přitom bude pro zájemce zcela zadarmo a vybírat je bude přímo on.

MMF24

„Chceme ukázat, že nejdeme jen za ziskem, ale že se staráme i o růst celé scény,“ uzavírá Maloux, který koncept celkově domyslel teprve minulý týden a brzy ho detailně představí i veřejnosti.

První akcí pod hlavičkou této myšlenky je čtvrteční Open House, kam se dle šéfa StartupYardu přihlásilo 170 účastníků.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je redaktorem tabletového týdeníku Dotyk Byznys. V minulosti působil v agentuře Reuters, v Hospodářských novinách nebo Českém rozhlase. Zastával i post mluvčího skupiny Nova. Najdete ho na Twitteru a na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).