Hlavní navigace

StartupYard v novém hledá talenty. Přihlášky přijímá do 15. března

5. 3. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pražský StartupYard, akcelerátor pro technologické firmy, zahájí své druhé kolo v květnu 2012. Nyní hledá 5 až 8 startupů – zejména internetové, mobilní, mediální a softwarové společnosti – kterým poskytne tříměsíční mentorský program, investici 10 tisíc dolarů pro každý tým a rozsáhlou síť mentorů. Uzávěrka přihlášek je 15. března.

“Hledáme technologické firmy, které jsou v úplných začátcích – nově založené nebo i teamy, které mají teprve nápad v hlavě,” říká Nikola Rafaj, ředitel StartupYardu. “Spolu s firmami z ročníku 2011 jsme se naučili, že nápadů má každý spoustu, ale úspěch v akcelerátoru je postaven hlavně na tvrdé práci a neustálém zapálení každého v teamu vybudovat firmu jako Skype.”

cif-tip-téma-foto

Změny ve StartupYardu jsme podrobně popsali v článku Proč a jak zakladatelé StartupYardu o svůj podnik přišli a stali se jeho konkurenty.

Co program StartupYardu nabídne týmům v roce 2012:

  • Mentory – StartupYard pracuje s 25 zkušenými podnikateli, mezi jinými se zúčastní Ondřej Bartoš (Credo Ventures), Pavel Doležal, Emi Gal (Brainient), Jakub Havrlant (Allegro), Roman Kasan, Robin Raszka (Piictu), Starkell (GoalEurope), Ivan Štefunko, Pavel Zima (Seznam.cz), Peter Záboji (Europreneurs)
  • program 3+3 – 3 měsíce každodenního mentorského programu + 3 další měsíce bezplatného poskytnutí společných kanceláří a sítě kontaktů
  • Investice – každý team získá až 10 tisíc dolarů za 10 % obchodního podílu
  • cesta do USA – StartupYard plánuje společnou cestu do USA a několika evropských měst
  • Kanceláře – 6 měsíců bezplatných kanceláří v TechSquare, pražském prostoru pro startupy

Přihlášky jsou otevřeny do 15. března (23:59:59), program začíná 1. května.