Hlavní navigace

Státní CzechEkoSystem nabízí pomoc začínajícím podnikatelům

Martin Vyleťal

Rady od zkušených profesionálů a ostřílených podnikatelů mohou získat začínající firmy v rámci programu CzechEkoSystem. Pro aktuální výzvu je vyčleněno přes 80 milionů Kč.

Až do konce dubna mohou začínající podnikatelé podávat žádosti o účast v programu CzechEkoSystem. Ten spravuje státní agentura CzechInvest. Jeho cílem je pomoci malým a středním podnikatelům s praktickým uplatněním jejich podnikatelského plánu. V rámci programu je možné využívat služeb poradenské firmy či mentoring jednoho ze šesti desítek koučů – podnikatelů, kteří mají bohaté zkušenosti s obchodním světem a chtějí se o ně podělit se začínajícími kolegy.

V aktuální výzvě je z Operačního programu Podnikání a inovace (OPPI) 2007–2013 ministerstva průmyslu a obchodu, programu Poradenství vyčleněno 86,8 milionů Kč. Jeden projekt může získat maximální podporu ve výši 2,5 milionu korun. Služby kouče jsou plně hrazeny (až do výše 0,5 milionu Kč) a služby poradců jsou hrazeny ve výši 80 procent způsobilých výdajů (až do výše 2 milionů Kč).

O podporu mohou požádat malé a střední firmy nebo jednotlivci. Program není omezený jen na začínající podnikatele, přihlásit se mohou firmy, které již fungují delší dobu, ne však více než 5 let. Projekt nesmí být realizován na území hlavního města Prahy. Podpora je určena na realizaci projektů zaměřených na oblast zpracovatelského průmyslu a služeb.

Content 2017 - tip Footshop

Od zahájení projektu v roce 2011 agentura doposud vyhlásila dvě výzvy pro předkládání žádostí o podporu, v jejichž rámci bylo předloženo celkem 81 projektů.

CzechInvest v průběhu března a dubna organizuje v krajských městech setkání s potenciálními zájemci o účast v programu. Bližší informace najdete zde.

Našli jste v článku chybu?
12. 3. 2014 14:34
Nikdo (neregistrovaný)

Dovolím si nesouhlasit pane Martine.

Přečtete-li si článek v Hospodářských novinách z dnešního dne (tj. 12.3.2014), zjistíte, že CzechInvest už má vlastní Databázi koučů, kterou si sám spravuje a tudíž i hledá a vybírá kouče.

Jestli tam jsou lidé z VŠE nebo ne, nemohou posoudit. Ale pochybuji, že jedna katedra vč. kamarádů obsáhne více jak 50 koučů, kteří jsou ve zmiňované databázi uvedeni.

A pokud jde o cenu za Deloitte, tak podle toho, co je uvedeno na webových stránkách projektu, jste se s…

11. 3. 2014 17:05
Jiri Herinek (neregistrovaný)

Pokud se Deloitte využije pro zmapování nějakého zahraničního trhu nebo pro přípravu specifických smluv, za ty peníze je to perfektní. Souhlasím, že se Vám nebude chtít platit 500 Kč/hod za standardní poradenství. K seznamu koučů bych také nebyl tak skeptický. VTP UP je tzv. "skautem" pro CzechEkoSyste, rádi pomůžeme s přihláškou nebo zodpovíme dotazy, stačí se ozvat. Kontaky na www.vtpup.cz