Hlavní navigace

Státní zástupce posílá skupinu Ztohoven k soudu

Jiří Macich ml.

Už to bude půl roku, co se skupina Ztohoven nabourala do systému webových kamer a do živého vysílání České televize tak dostala fingovaný jaderný výbuch. Státní zástupce Dušan Ondráček obvinil šest členů skupiny z šíření poplašné zprávy, za což jim hrozí až tři roky odnětí svobody nepodmíněně. Trestní oznámení podala Česká televize, která nakonec unikla zvažované pokutě od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Policie nyní vyšetřuje, zda-li se prohřešku schvalování trestného činu…

Už to bude půl roku, co se skupina Ztohoven nabourala do systému webových kamer a do živého vysílání České televize tak dostala fingovaný jaderný výbuch. Státní zástupce Dušan Ondráček obvinil šest členů skupiny z šíření poplašné zprávy, za což jim hrozí až tři roky odnětí svobody nepodmíněně. Trestní oznámení podala Česká televize, která nakonec unikla zvažované pokutě od Rady pro rozhlasové a televizní vysílání. Policie nyní vyšetřuje, zda-li se prohřešku schvalování trestného činu nedopustila Národní galerie, když akci skupiny Ztohoven ocenila cenou NG 333 pro mladé umělce do třiatřiceti let. (iDnes)

Našli jste v článku chybu?
2. 1. 2008 18:19
uživatel si přál zůstat v anonymitě
na hovadiny jsou dobří, ale zabývat se alespoň případem peprnet nebo 100.000.000vým darem pro soukromou školu mladýho Klause od ředitele ČEZu Romana, na to si státní zastupce asi netroufne, že ?