Hlavní navigace

Petr Štěpánek chce uspět u voličů zrušením koncesionářských poplatků

3. 2. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

3. 2. 2010

UVNITŘ NÁHLED BILLBOARDU Stejné téma jako úspěšný kandidát do Evropského parlamentu Edvard Kožušník (ODS) zvolil pro letošní volby do Poslanecké sněmovny člen Rady Českého telekomunikačního úřadu (ČTÚ) Petr Štěpánek (rovněž ODS): navrhuje zrušit koncesionářské poplatky pro Českou televizi a Český rozhlas.

K TÉMATU: Do EP postoupil i Edvard Kožušník, dotáhne poplatkovou kampaň do konce?

První věc, kterou v případě zvolení do Poslanecké sněmovny udělám, je, že navrhnu zrušení televizních a rozhlasových poplatků, přičemž další financování České televize a Českého rozhlasu přejde na státní rozpočet, napsal Štěpánek na webu Virtually.cz, který provozuje bývalá členka Rady ČT za ODS Jana Dědečková.

Předvolební billboard Petra Štěpánka z ODS, radního Českého telekomunikač­ního úřadu

ČTĚTE TAKÉ: Zrušení poplatků je pouze snahou o zviditelnění, míní Jiří Janeček

Koncesionářské poplatky podle Štěpánka už dávno ztratily svůj původní smysl a změnily se jen na jakousi podivnou celoplošnou daň, která je nespravedlivá. Každá domácnost musí měsíc co měsíc – ať se jí to líbí, nebo nelíbí, ať Českou televizi sleduje, nebo nesleduje, ať Český rozhlas poslouchá, nebo neposlouchá – nevolnickým způsobem nasypat do veřejnoprávní černé díry 180 korun, 135 za televizi, 45 za rozhlas. Solit musí každý, kdo má zavedenou elektřinu, konstatuje Štěpánek.

ANKETA: Měly by se zrušit koncesionářské poplatky?

cyber-obecný tip

Radní telekomunikačního úřadu upozorňuje, že koncesi musí platit každý bez rozdílu výše svého měsíčního příjmu. Babička na penzi, která má doma stařičkou teslu, platí stejných 135 korun jako milionář, co má v každém pokoji velkoplošnou plazmovou, píše Štěpánek. Zrušením koncesionářských poplatků ušetří každá domácnost až 2.160,– Kč ročně, dodává.

Štěpánkův stranický kolega Kožušník byl s podobným tématem při loňských volbách do Evropského parlamentu úspěšný, byť téma koncesionářských poplatků v České republice europarlament nemá ve své kompetenci. Vedení ČT označilo Kožušníkovu předvolební kampaň za populistickou a nepodloženou.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.