Hlavní navigace

Šťoura: SPT TELECOM má čerstvý peering s PVT

25. 5. 1999
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Když se SPT TELECOM po dlouhých periperiích až napotřetí dostal do NIXu, domluvil se velmi rychle na peeringových dohodách s většinou ostatních poskytovatelů. Zůstalo jen pár velkých titánů, kteří mu peering odepřeli. Mezi nimi bylo i PVT; jak Šťoura odhalil, od včerejšího rána už není.

Tracing the route to drson.lupa.cz

1 gw-next-pr.inext.cz 68 msec 100 msec 64 msec
2 nix-core-2.tel.cz 140 msec 24 msec 84 msec
3 nixcz.pvt.net 36 msec 28 msec 56 msec
4 phunix2.pvt.net 32 msec 44 msec 48 msec
5 drson.lupa.cz 108 msec 40 msec 36 msec

Jak je z v traceroute patrno, peering je realizován přes NIX, který tak dostane další zátěž. Peeringové linky obou partnerů však doufejme mají dostatečnou kapacitu (PVT má nyní 10 Mb/s) a přímo v NIXu je již několik týdnů nový, rychlejší switch, takže by nemělo dojít k přetížení. Vzhledem k tomu, že zákazníci Internet OnLine činí dost podstatnou část našich čtenářů (ukazuje to na podíl IOL na trhu), těšíme se, že i oni pocítí výrazné zlepšení v rychlosti přístupu na Lupu.

PVT propojení s SPT TELECOM znovu získává „plný peering“, je tedy lokálně propojeno se všemi českými poskytovateli. Této mety již v minulosti dosáhlo, dokonce jako první u nás, když takřka v době prehistrociké zrealizovalo peering s CESNETem i EUnetem; zejména díky absenci peeringu s SPT TELECOM však tuto „květinku“ později ztratilo.

Významné je nové propojení jistě i pro SPT TELECOM, ovšem s tím rozdílem, že mu i nadále chybí peering s CESNETem, TEN-34, VOL a IPEXem (včera popisovaná síť GINet).

MM socky3

„Šťoura“ Pavel Trtík, Marek Antoš


Starší, související články:

Autor článku

Autor je někdejším šéfredaktorem serveru Lupa. V současné době už se psaní věnuje pouze v míře menší než malé, a to zásadně pro radost.