Hlavní navigace

@strakovka na Twitteru skomírá, Ivo Půr odešel

Jiří Macich ml.

Úřad vlády ČR na Twitteru? To byla jedna z největších tuzemských událostí z dění v sociálních sítích loňského roku. Za profilem @strakovka stál s požehnáním premiéra Ivo Půr, šéfredaktor serveru Vláda.cz. Loni jsme vám s ním na toto téma přinesli rozhovor. V posledních týdnech si však followeři oficiálního vládního účtu mohli povšimnout výpadku zpráv.

Doba čtení: 1 minuta

Úřad vlády ČR na Twitteru? To byla jedna z největších tuzemských událostí z dění v sociálních sítích loňského roku. Za profilem @strakovka stál s požehnáním premiéra Ivo Půr, šéfredaktor serveru Vláda.cz. Loni jsme vám s ním na toto téma přinesli rozhovor. V posledních týdnech si však followeři oficiálního vládního účtu mohli povšimnout výpadku zpráv.

Důvod je prostý, Ivo Půr úřad vlády opustil. Včera se na @strakovka objevila první aktualizace od cca poloviny ledna. Uvidíme, jak tedy bude nyní @strakovka zvládat komunikaci s občany na Twitteru. Ivo Půr přitom nechal na svém dnes už bývalém působišti další zajímavý nápad na využití sociálních sítí.

Nechal jsem jim tam na památku připravené využití YouTube. Premiér by každých čtrnáct dní krátce promluvil o novinkách a odpověděl na vybrané konkrétní dotazy z Facebooku a Twitteru,   svěřil se Ivo Půr právě na Facebooku. K realizaci zatím nedošlo. Náklady mimo natočení spotů nula. No, škoda, povzdechl si Ivo Půr

Zdroj: Pooh.cz

Našli jste v článku chybu?