Hlavní navigace

@strakovka na Twitteru skomírá, Ivo Půr odešel

4. 2. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úřad vlády ČR na Twitteru? To byla jedna z největších tuzemských událostí z dění v sociálních sítích loňského roku. Za profilem @strakovka stál s požehnáním premiéra Ivo Půr, šéfredaktor serveru Vláda.cz. Loni jsme vám s ním na toto téma přinesli rozhovor. V posledních týdnech si však followeři oficiálního vládního účtu mohli povšimnout výpadku zpráv.

Úřad vlády ČR na Twitteru? To byla jedna z největších tuzemských událostí z dění v sociálních sítích loňského roku. Za profilem @strakovka stál s požehnáním premiéra Ivo Půr, šéfredaktor serveru Vláda.cz. Loni jsme vám s ním na toto téma přinesli rozhovor. V posledních týdnech si však followeři oficiálního vládního účtu mohli povšimnout výpadku zpráv.

Důvod je prostý, Ivo Půr úřad vlády opustil. Včera se na @strakovka objevila první aktualizace od cca poloviny ledna. Uvidíme, jak tedy bude nyní @strakovka zvládat komunikaci s občany na Twitteru. Ivo Půr přitom nechal na svém dnes už bývalém působišti další zajímavý nápad na využití sociálních sítí.

BRANDstorming tip2

Nechal jsem jim tam na památku připravené využití YouTube. Premiér by každých čtrnáct dní krátce promluvil o novinkách a odpověděl na vybrané konkrétní dotazy z Facebooku a Twitteru,   svěřil se Ivo Půr právě na Facebooku. K realizaci zatím nedošlo. Náklady mimo natočení spotů nula. No, škoda, povzdechl si Ivo Půr

Zdroj: Pooh.cz

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).