Hlavní navigace

Stream.cz chystá několik nových pořadů a také aplikace pro Android TV a Apple TV

16. 3. 2016
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

AKTUALIZOVÁNO – Mezi novinkami se objeví seriál Casting, animované Pohádky z lednice a také magazín v podání loňského držitele ocenění Magnesia Litera, Ondřeje Horáka.

AKTUALIZOVÁNO, 18. 3. 2016: doplněno foto Ondřeje Horáka, tvůrce pořadu UM!.

Dalším krokem k přesunu z displejů notebooků a monitorů na televizní obrazovky a oslovení i trochu jiného publika, kterému chce Stream.cz nabídnout alternativu ke sledování zavedených stanic, je spuštění aplikací pro operační systém Android TV a také pro Apple TV.

Nechceme být televizí jednoho seriálu, původní hranou tvorbu bychom rádi posunuli dál prostřednictvím nově vytvořené scenáristické skupiny. Pozornost ale soustředíme i na hudební formáty, dětský obsah a nezávislou publicistiku, říká šéfproducent Lukáš Záhoř.

ČTĚTE TAKÉ: Stream.cz zakoupil práva na sitcomy BBC

Internetová televize Stream.cz nabídne kalendář plný pohádek


Autor: Stream.cz

Casting.

Osmidílný hraný seriál Casting (premiéra 2017) z prostředí castingové agentury vzniká v koprodukci se společností Negativ. Námět natočit ho se zrodil v hlavě castingové režisérky Kateřiny Oujezdské, která si na základě vlastních zkušeností z konkurzů k mnoha českým filmům uvědomila dějový a emocionální potenciál situací, při kterých se známí lidé střídají před kamerou a usilují o roli. Na pilotní díl natočený vloni, v němž si mj. zahráli Vojtěch Dyk či Pavel Liška, naváže sedm epizod, v nichž uvidíte i Tatianu Vilhelmovou či Aňu Geislerovou.

MMF tip early


Autor: Stream.cz

Pohádky z lednice.

Pohádky z lednice (premiéra červen 2016) představují první vlastní animovanou pohádku Stream.cz odehrávající se… v chladničce. Neobvyklému prostředí odpovídají i hrdinové příběhů, buřtík Špekáček a paprička Feferonka, kteří řeší problémy různých potravin obývajících chladničku. Pomáhají tak sehnat Utopenci slušnou Tlačenku nebo učí Tatarku česky. Deset příběhů ožije pod rukama londýnského rodáka Michaela Carringtona prostřednictvím klasické papírkové animace a malým divákům je převypráví herec a dabér Jan Maxián.

Ondřej Horák, tvůrce pořadu UM!
Autor: Stream.cz

Ondřej Horák, tvůrce pořadu UM!

Um! (premiéra jaro 2016) – Dalším, kdo se připojil k dlouhodobým snahám internetové televize Stream.cz kultivovat společenské prostředí a veřejný prostor, je loňský držitel ocenění Magnesia Litera za knihu „Proč obrazy nepotřebují názvy“ Ondřej Horák. V seriálu Um! se stane průvodcem po současném českém výtvarném umění. V jednotlivých dílech si bude klást nejčastější otázky pravidelných návštěvníků galerií, jako například je u nás obchodování s uměním lukrativním byznysem, nebo prodělečnou činností, k čemu je dobrý originál v době internetu či proč sbírky spravují protivní kustodi.

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).