Hlavní navigace

Středeční recenze? Hodně zajímavý Panasonic TX-49DS503

18. 4. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Panasonic
UVNITŘ GALERIE – Je sice bez kodeku HEVC, ale nepostrádá na přitažlivosti. Minimálně jedna funkce se chová unikátně, navíc má rozumnou úhlopříčku i cenu.

Musím říci, že mě tento Full HD televizor hodně zaujal. Jen jsem zcela nepochopil, proč mu Panasonic nedal i schopnost poradit si s kodekem HEVC. Jak to tak ale vypadá, v rámci letošní kolekce budou DVB-T2/HEVC umět zpracovat pouze přístroje s rozlišením Ultra HD (4K).

Televizor za 18 990 Kč (slovenská cena je 699 €) tuner DVB-T2 sice má, jen umí kodek H.264, a nikoli H.265/HEVC. Je tedy primárně určen pro ty, kterým je to jedno a svůj televizní příjem řeší jinak než přes pozemní DVB-T, resp. v budoucnu DVB-T2.

ČTĚTE TAKÉ: Panasonic Convention 2016: parametry (tabulky) nových televizorů, ceny a uvedení na trh

Panasonic Convention 2016: spousta LCD, žádné OLED. Co dál? 

Panasonic TX-65DX900: nesporný vrchol letošní řady s drobnými muškami

MM socky3

Testovaný Panasonic TX-49DS503 má úhlopříčku 124 cm (49"), obrazovku typu LCD IPS a plošné podsvícení LED diodami. Je „smart“, ale mnoho lokálních aplikací právě nemá. Nabídne však překvapivě kvalitní převod příchozího videosignálu z mobilního telefonu, a tak si na něm v podstatě můžete dopřát jakoukoli videotéku. Až na HBO GO. Jeho aplikace má totiž výstup na externí displej zablokovaný.

A ještě drobnost. Televizor jde trochu mimo Panasonicem oznámenou kolekci, protože nabídne i satelitní tuner, který řada 500 standardně nemá. V každém případě je dobře vybavený a znalé potěší, že umí i DVB via IP. Drtivá většina pak přivítá zabudovanou Wi-Fi pracující i na frekvenci 5 GHz. 

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.