Hlavní navigace

Středeční recenze? Hybridní spojení DVB-S2 a IPTV

13. 3. 2016
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: Medi@link
Na středu jsme pro vás nachystali trochu jiný HD set-top box. „Fušuje“ nejen do satelitu, ale i do IQ domácnosti a také do tzv. Open IPTV, resp. Open Source IPTV.

Medi@link Smart Home ML 1200S, nebo také Medi@link Smart Home Hybrid IPTV (názvy těchto přístrojů jsou schválně nejednoznačné), nabízí spojení satelitního příjmu s tunery DVB-S/S2 a příjmu televizního vysílání přes internetový protokol (IPTV). Jde tedy o hybridní kombinaci dvou světů, ostatně tímto směrem se už také vydává i obecný satelitní příjem.

A co znamená Media@link Smart Home? Již „@“ v názvu společnosti napovídá, že se firma zabývá internetovými aplikacemi, a Smart Home naznačuje směrování do inteligentní domácnosti. V praxi jde o to, že box nabízí tisíce volných televizních kanálů ze všech koutů světa i Evropy, včetně českých a slovenských, a využívá otevřeného softwaru IPTV.

KL24

Medi@link Smart Home ML 1200S nabídne satelitní příjem i příjem televizních kanálů přes internetový protokol.
Autor: Medi@link

Medi@link Smart Home ML 1200S nabídne satelitní příjem i příjem televizních kanálů přes internetový protokol.

K dispozici je i řada běžných aplikací, včetně těch pro internetová rádia, YouTube či třeba přístup na DLNA. Dokoupit můžete například USB Ethernet adaptér nebo externí USB Wi-Fi anténu, pokud neupřednostňujete pevné připojení kabelem.

ML 1200S nabízí digitální audio výstup, HDMI 1.3 (jde o příjem rozlišení maximálně Full HD) a dvojici USB 2.0. Rozměry boxu jsou 220 × 40 × 135 mm (š x v x h), hmotnost asi 1,1 kg.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Novinář a redaktor DigiZone.cz věnující se novodobému digitálnímu světu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).