Hlavní navigace

Středočeské Rádio Sázava změnilo vysílač, přestěhovalo se na novou rozhlednu

31. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

UVNITŘ FOTO – Přesun z lokality Kozmice, kterou využívají pro šíření signálu i multiplex 4 a Regionální síť 7, do Lbosína povolila provozovateli stanice začátkem ledna vysílací rada.

Provozovatel rozhlasové stanice Rádio Sázava uvedl ve středu do provozu svůj nový vysílač na Benešovsku situovaný nedaleko obce Lbosín. Informoval o tom na svém webu neoficiální spolek Jihlavský DX klub (JIDXC). Vysílač se nachází na čerstvě postavené rozhledně, kterou si můžete prohlédnout jako součást této aktuality. Kvalitativní nárůst signálu je nejpatrnější východním směrem. Jednak je nová kóta v tento směr výrazně otevřenější a na šíření signálu příznivá a za druhé se vysílá opět plným výkonem 5 kW, uvedl JIDXC.

Cloud23

K TÉMATU: Vysílač Benešov – Kozmice už bude sloužit pouze multiplexu 4 a Regionální síti 7

Za Rádiem Sázava stojí podnikatel Miroslav Pýcha, respektive jeho společnost JOE Media. Kromě vysílače na Benešovsku, který svým signálem zasahuje a taktéž výrazně přesahu hranice středních Čech, ho mohou naladit zájemci také ve Frýdku-Místku, kde mu byl přidělen stowattový kmitočet 90,6 MHz. Frekvenci 89.3 MHz v minulosti využívalo Rádio Presston, které se však bylo nuceno před lety odmlčet. Přesun na novou kótu, tedy z Kozmic do Lbosína, schválila vysílací rada provozovateli stanice začátkem tohoto měsíce.

Nová rozhledna Lbosín na Benešovsku
Autor: Jan Hornyak, DX-ing v Česku a na Slovensku (facebooková skupina)

Nová rozhledna Lbosín na Benešovsku

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).