Hlavní navigace

Střípky z CES: 1TB disk a Xbox 360 s podporou IPTV

8. 1. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Dnes začal technologický veletrh CES 2007 v americkém Las Vegas. Formou zpráviček vám budeme přinášet pravidelný přísun stručných informací o nejzajímavějších představených novinkách spadajících do okruhu témat, kterým se na Lupě dlouhodobě věnujeme. Bill Gates představil novou verzi herní next-gen konzole Xbox 360, která má oproti původnímu modelu přinést několik vylepšení jako je větší pevný disk (120GB) a nově také podpora IPTV. Nový Xbox 360 tak poslouží i jako set-top-box pro příjem…

Dnes začal technologický veletrh CES 2007 v americkém Las Vegas. Formou zpráviček vám budeme přinášet pravidelný přísun stručných informací o nejzajímavějších představených novinkách spadajících do okruhu témat, kterým se na Lupě dlouhodobě věnujeme.

Bill Gates představil novou verzi herní next-gen konzole Xbox 360, která má oproti původnímu modelu přinést několik vylepšení jako je větší pevný disk (120GB) a nově také podpora IPTV. Nový Xbox 360 tak poslouží i jako set-top-box pro příjem televizního vysílání přes rozvody pevné telefonní linky (IPTV). (BetaNews)

Microsoft rovněž potvrdil přípravu nového operačního systému označovaného jako Windows Home Server, o němž jsme už krátce psali. Systém vycházející z druhého vydání Windows Server 2003 bude určen pro domácí počítače, ve kterých bude uložen multimediální obsah sdílený v rámci lokální sítě. Například hudba či video. (Tisková zpráva)

MM socky3

Aby bylo nejen multimédia kam ukládat, přišla společnost Hitachi s novou řadou pevných disků Deskstar 7K1000 s kapacitou až 1TB využívajících technologii kolmého zápisu. K dispozici budou i verze s menší kapacitou 750GB. Hitachi počítá s 8 a 32MB vyrovnávací paměti a rychlostí ploten maximálně 7200 otáček za minutu. (BetaNews)

Nokia pro změnu přišla s novou verzí svého internetového tabletu. Nový model nese jméno Nokia N800 a stejně jako předešlá Nokia 770 bude využívat systému Linux. Zařízení má sloužít k bezdrátovému přístupu na Internet. K novinkám patří rychlejší procesor a více paměti. Webové stránky bude možné prohlížet přes prohlížeč Opera na vestavěném displeji s rozlišením 800×480 pixelů. (nokiausa.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.