Hlavní navigace

Studenti chtějí Aničku Dajdou jako členku Rady ČT

24. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
24. 2. 2009

Jako pokus o vtip se jeví včerejší zpráva ze serveru Lidovky.cz, která informuje o tom, že jedním ze členů Rady České televize by se mohla stát také jedna z účastnic první série soutěže Česko hledá SuperStar, kterou mají mnozí diváci zafixovanou jako tzv. Aničku Dajdou. Jak uvádí list, do Rady ČT ji navrhli po dohodě někteří lidé z pražské Univerzity Karlovy, Vysoké školy ekonomické, ČVUT či brněnské Masarykovy univerzity. Jako důvod uvedl iniciátor Jakub Bachtík především bohaté mediální zkušenosti.

Problém je v tom, že Anna Gleisnerová, což je její občanské jméno, zatím o nominaci neví. Studenti ji svůj záměr ještě nesdělili. Sám otec děvčete Karel Gleisner přiznal, že s podobnými návrhy se již setkal. Tenhle ještě nepatří k vysloveně pitomým, řekl Gleisner. Pokud prý Anička na nabídku kývne, studenti jsou ji ochotni celým procesem protlačit. Oficiálně by pak Gleisnerovou nominovala Studentská unie Univerzity Karlovy. Studenti chtějí tímto krokem především upozornit na to, jakým způsobem jsou posty v radě obsazovány a jak s nimi politici manipulují.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.