Hlavní navigace

Studie: Domácnostem v USA hrozí digitalizací ztráta zemského TV signálu

13. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

13. 2. 2008

Téměř šest milionů amerických domácností může příští rok v únoru, kdy dojde k vypnutí analogového vysíláná, zůstat bez možnosti příjmu digitálního zemského televizního vysílání. 5,9 milionu televizních přijímačů nebude totiž ani po propojení se set-top-boxem schopno přijímat digitální signál ve standardu ATSC. Takové údaje vyplývají ze studie provedené společností Centris.

Regulační úřad Federal Communications Commission ale tak velké potíže neočekává. Odhaduje totiž, že se vypnutí analogového televizního vysílání dotkne 21 milionů domácností, přičemž většině z nich bude po zakoupení set-top-boxu digitální signál dostupný.

Centris naopak tvrdí, že problémy s příjmem televizního signálu vzrostou. Podle Odeda Bendova, který působil jako konzultant pro výměnu antén na Empire State Building, nepokryje digitální signál tak velké území jako analogový. Zatímco analogový signál může „putovat“ 65 až 70 mil, digitální dosáhne do vzdálenosti 35 mil, poté klesá jeho kvalita. Ztráta kvality signálu bude ovlivněna také reliéfem krajiny.

Podle Bendova nebude přibližně polovina obyvatel po vypnutí analogového televizního vysílání, které je stanoveno na 17. února příštího roku, přijímat tolik programů jako v současnosti.

Zdroj: www.advanced-television.com