Hlavní navigace

Studie: Španělsko do dvou let analog vypnout nestihne

2. 4. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
2. 4. 2008

Španělsko nestihne vypnout analogové televizní vysílání do konce roku 2010. K takovému závěru došla studie Fundación Alternativas, kterou vypracovala Complutense University v Madridu. Studie zpochybňuje schopnost Španělska dokončit přechod na digitální zemské vysílání před koncem roku 2010 především v reakci na zkušenosti s vypínáním lokálního analogového vysílání, které bylo plánováno na leden letošního roku.

Ne všechny lokální televizní stanice totiž k 1. lednu na digitální vysílání přešly a řada z nich dosud zůstává u analogového způsobu šíření televizního signálu. Španělsko chce analogové vysílání opustit ve čtyřech fázích. První je plánována na letošní rok, kdy by o analog mělo přijít 1 % diváků. Druhá fáze má přijít v polovině příštího roku, kdy bude analog vypnut pro 12 % obyvatel. Koncem roku o analog přijde již třetina Španělů. Španělsko chce přechod na digitální televizní vysílání dokončit v roce 2010.

Content 23

Podle studie je dalším problémem španělské digitalizace nedostatečná motivace diváků, aby si přešli z analogového na digitální příjem. Digitální vysílání nesplňuje zákonné požadavky na nové originální a atraktivní programy, které by diváky pobídly k nákupu digitálního přijímače.

Zdroj: Rapid TV News

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).