Hlavní navigace

Studio 6 na ČT 1 a ČT 24 bude o čtvrt hodiny delší, Interview Daniely Drtinové od 2. září

19. 8. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

OPRAVENO Česká televize úplně zruší ranní dětský blok na ČT 1 a vytvořenou mezeru vyplní pořadem Vše o vaření s Bárou Vyskočilovou. Děti budou moci sledovat ČT 2 nebo Déčko.

Drobnou úpravou všednodenního programového schématu projdou od 2. září plnoformátová stanice ČT 1 a zpravodajský kanál ČT 24. Ranní zpravodajská dávka informací Studio 6 se prodlouží o čtvrt hodiny, vysílat se tedy bude od 5:59 do 8:44, a po ní bude v případě obou programů následovat „Kdy to bylo – soutěžní otázka“. Jednička od 8:45 odvysílá pořad „Vše o vaření“ s Bárou Vyskočilovou, na zpravodajské ČT 24 bude až do 10. hodiny pokračovat Studio 6 svou druhou částí. Tato změna mimo jiné souvisí se startem nového dětského a vzdělávajícího kanálu Déčko, na který bude možné přepnout. Od 8:30 do 9 hodin však zůstane na zároveň Dvojce Kouzelná školka, blok pro nejmenší diváky.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Start Déčka zahájí Česká televize velkým dětským dnem na pražské Pankráci

2. září v 18:35 se na obrazovce zpravodajského kanálu ČT 24 objeví poprvé také upravené Interview ČT 24, nově pod názvem Interview Daniely Drtinové. Česká televize ho charakterizuje jako „Profilový rozhovor s významnou osobností, která má co říci k aktuálnímu dění v České republice nebo ve světě“. Přeřazení moderátorky z Událostí, komentářů do Interview nedávno vzbudilo mezi televizními odbory pozdvižení. Podle jejich oficiálního vyjádření mohlo jít o politickou objednávku. Generální ředitel České televize Petr Dvořák to však vyvrátil a vyzval odbory, aby se do personálních změn na Kavčích horách nepletly. Tváří UK tak bude nadále Martin Veselovský, kterého doplní Lukáš Dolanský.

MM socky3

ct24 by Lukáš Polák

ct-d by Lukáš Polák

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.