Hlavní navigace

Studio 6 na ČT 1 a ČT 24 bude o čtvrt hodiny delší, Interview Daniely Drtinové od 2. září

Lukáš Polák

OPRAVENO Česká televize úplně zruší ranní dětský blok na ČT 1 a vytvořenou mezeru vyplní pořadem Vše o vaření s Bárou Vyskočilovou. Děti budou moci sledovat ČT 2 nebo Déčko.

Doba čtení: 1 minuta

Drobnou úpravou všednodenního programového schématu projdou od 2. září plnoformátová stanice ČT 1 a zpravodajský kanál ČT 24. Ranní zpravodajská dávka informací Studio 6 se prodlouží o čtvrt hodiny, vysílat se tedy bude od 5:59 do 8:44, a po ní bude v případě obou programů následovat „Kdy to bylo – soutěžní otázka“. Jednička od 8:45 odvysílá pořad „Vše o vaření“ s Bárou Vyskočilovou, na zpravodajské ČT 24 bude až do 10. hodiny pokračovat Studio 6 svou druhou částí. Tato změna mimo jiné souvisí se startem nového dětského a vzdělávajícího kanálu Déčko, na který bude možné přepnout. Od 8:30 do 9 hodin však zůstane na zároveň Dvojce Kouzelná školka, blok pro nejmenší diváky.

NEPŘEHLÉDNĚTE: Start Déčka zahájí Česká televize velkým dětským dnem na pražské Pankráci

2. září v 18:35 se na obrazovce zpravodajského kanálu ČT 24 objeví poprvé také upravené Interview ČT 24, nově pod názvem Interview Daniely Drtinové. Česká televize ho charakterizuje jako „Profilový rozhovor s významnou osobností, která má co říci k aktuálnímu dění v České republice nebo ve světě“. Přeřazení moderátorky z Událostí, komentářů do Interview nedávno vzbudilo mezi televizními odbory pozdvižení. Podle jejich oficiálního vyjádření mohlo jít o politickou objednávku. Generální ředitel České televize Petr Dvořák to však vyvrátil a vyzval odbory, aby se do personálních změn na Kavčích horách nepletly. Tváří UK tak bude nadále Martin Veselovský, kterého doplní Lukáš Dolanský.

PR Summit tip Alza

ct24 by Lukáš Polák

ct-d by Lukáš Polák

Našli jste v článku chybu?