Hlavní navigace

STV 3 se časem možná stane zpravodajsko-sportovním kanálem

4. 8. 2008
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Digitální kabelová televize DVB-C Autor: 115393
4. 8. 2008

Nejen sport, ale také zpravodajství by mohl časem vysílat třetí program veřejnoprávní Slovenské televize (STV), označovaný jako Trojka. Stanice odstartuje svoje vysílání tento pátek u příležitosti zahájení Letních olympijských her v Pekingu. Po jejich ukončení nabídne sedm hodin denně sportovní přenosy, magazíny a zpravodajské sportovní přehledy. Příští rok by se ale vysílání Trojky mělo rozšířit na dvanáct hodin denně, řekl slovenskému deníku Sme generální ředitel STV Štefan Nižňanský.

K TÉMATU: STV: Trojku by mělo sledovat více lidí než zpravodajskou TA3

Zatím máme prostor zvážit, zda zkombinujeme STV 3 se zpravodajským kanálem, že by z něho vznikl zpravodajsko-sportovní kanál. Ještě si o tom v topmanagementu popovídáme, řekl Nižňanský. Televize chce podle něho třetí program financovat z koncesionářských poplatků, výnosů z reklamy a prostřednictvím smlouvy se státem. Právě stát přispěl ze svého rozpočtu na start Trojky devadesáti miliony slovenských korun.

Nemyslím státní dotaci. I ministr nebo někdo z vlády řekl, že dotace byla na start STV 3, protože sport je společenským fenoménem. A mnoho koncesionářů chce, aby sport byl na obrazovce STV ve větší míře, upřesnil Nižňanský. Řada koncesionářů na Slovensku ale nelibě nese, že STV 3 bude zpočátku vysílat jen přes kabel, IPTV, satelit a pouze v některých zemských digitálních experimentech (konkrétně na východním Slovensku, ale STV jedná také o Bratislavě a Banské Bystrici se Zvolenem).

ebf - tip - debata

Platí nový zákon o výběru koncesionářských poplatků, budeme jednat s ministerstvem kultury o uzavření smluv se státem. Předpokládám, že peněz na kvalitní pořady bude dost, řekl deníku Sme generální ředitel STV. Trojka podle něj bude určitě „dost sledovaná“. Kromě vysílání ve standardním rozlišení obrazu nabídne během olympiády i paralelní vysílání v HD kvalitě, a to prostřednictvím satelitní služby SkyLink, dvou operátorů IPTV, digitální kabelové televize UPC a v bratislavském multikině Palace Cinemas.

O kombinaci sportovního a zpravodajského kanálu STV uvažovalo už předchozí vedení této televize v čele s generálním ředitelem Radimem Hrehou. Ten se ale ve vedení televize příliš dlouho neohřál, po roce jej radní z funkce odvolali. Nynější šéf STV Štefan Nižňanský převzal projekt sportovní Trojky takřka hotový a pouze dojednal jeho financování ze strany státu.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).