Hlavní navigace

STV chystá obdobu Taxíku České televize

10. 7. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
10. 7. 2008

Slovenská televize chystá tamní obdobu soutěžního pořadu ČT Taxík. Vyplývá to z registrace ochranných známek, které si veřejnoprávní médium registrovalo u Úřadu průmyslového vlastnictví. Na skutečnost upozornil server Mediálne.sk. Pořad se bude jmenovat buď Haló, taxi!, Taxi, prosím nebo Taxi!. Česká televize vysílá Taxík od 5. ledna na ČT1. V soutěži jde o to, že nic netušící občas si zavolá taxi, které ho má přepravit z bodu A do B. Během jízdy však cestující odpovídá na otázky, které mu pokládá řidič v podobě Aleše Hámy. Hraje se vždy o finanční hotovost.

Přebírání některých pořadů nebo formátů není mezi Českou a Slovenskou republikou žádnou novinkou. V obou státech už se úspěšně vysílá např. Pošta pro tebe. Na Slovensku se vysílá také tamní obdoba Ordinace v růžové zahradě. Markíza vysílala např. „nováckou“ Pojišťovnu štěstí. Kanály přitom využily skutečnosti, že obě patří pod společnost Central European Media Enterprises (CME). Od srpna pak bude pro změnu slovenská TV Joj vysílat seriál české TV Prima Ošklivka Katka. Z minulosti je pak známé propojení reality-show VyVolení.

Autor článku

Od září 2007 do ledna 2016 byl redaktorem DigiZone.cz. Kromě problematiky pirátství satelitní TV se zajímá také o dálkový příjem televize a VKV rozhlasu.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).