Hlavní navigace

STV má nový rozpočet. Znovu počítá s dotacemi.

27. 8. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Autor: 115393
27. 8. 2009

Slovenská televize počítá v upraveném rozpočtu na letošní rok s dalšími dotacemi od vlády ve výši přibližně tří milionů eur (cca 77 mil. Kč). Vyplývá to ze změn, které Radě STV předložil generální ředitel televize Štefan Nižňanský. Rozpočet a programový koncept na rok 2009 schválila Rada STV poté, co se televizi nepodařilo splnit plánovaná východiska na letošní rok, a dostala se do finančních problémů. Vláda navzdory příslibu neuvolnila pro televizi dodatečné prostředky a management tak musel zahájit další výrazné šetření. Na čas se počítalo i s vypnutím sportovního kanálu STV Trojka, to ale Rada STV nepovolila.

V příštích letech má dojít k změně způsobu financování. Televize počítá s podpisem smlouvy se státem, která jí kromě koncesionářských poplatků a reklamy zajistí i pravidelné platby od státu za pořady ve veřejném zájmu. Podobnou smlouvu se státem by měl podepsat i Slovenský rozhlas a financování médií veřejné služby by tak mělo být předvídatelnější. Smlouva má mít platnost pět let, čímž se má zabránit politické závislosti veřejnoprávních médií na vládě.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor byl šéfredaktorem severu Digitálně.tv, oficiálního státního informačního webu k přechodu na digitální televizní vysílání. V minulosti vedl internetové deníky RadioTV.cz a RadioTV.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).