Hlavní navigace

STV se vzdala myšlenky na vlastní zpravodajský kanál

26. 4. 2007
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
26. 4. 2007

Veřejnoprávní Slovenská televize přehodnotila svoje plány a v současné době neuvažuje o tom, že by spustila vlastní zpravodajský kanál. Pro příští rok počítá se zahájením vysílání třetího programu STV 3 zaměřeného výhradně na sport. Tato stanice zahájí vysílání v srpnu 2008, a časem by ji měl doplnit ještě čtvrtý digitální okruh STV 4 určený dětem a mládeži. Slovenskému deníku Sme to řekl Nikolaj Savický, ředitel pro strategický rozvoj STV.

Televize původně počítala s tím, že třetí program bude kombinovaný a zaměří se na zpravodajství a sport. Později STV pozměnila plány a oznámila, že STV 3 bude sportovním a STV 4 zpravodajským kanálem. Aktualizovaná strategie digitálního vysílání STV ale tento plán opět mění. Čtvrtý kanál bude přes den věnovaný dětskému divákovi a večer by se na něm vysílaly dokumenty, řekl listu Sme Savický.

ICTZ23

Ústup od vlastního zpravodajského kanálu vysvětlil generální ředitel STV Radim Hreha skutečností, že na Slovensku už šestým rokem působí úspěšná zpravodajská televize TA 3. Podle Nikolaje Savického ale nelze vyloučit, že sportovní kanál STV 3 se postupně přeformátuje na sportovní a zpravodajský program, jak se s tím počítalo na úplném začátku.

Digitální programy STV by měly vysílat ve vlastním veřejnoprávním multiplexu, jehož vznik nedávno odhlasovali slovenští poslanci. Zákon o digitálním vysílání už podepsal i slovenský prezident, ale Telekomunikační úřad SR požaduje jeho urychlenou novelizaci.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.