Hlavní navigace

STV zařazuje do slovenského DVB-T „natrvalo“ kanál Jednotka HD

Sdílet

K velice příjemnému překvapení pro diváky dochází těsně před vánočními svátky na Slovensku. Telekomunikační operátor Towercom podepsal smlouvu s tamní veřejnoprávní televizí a v rámci jejího pozemního multiplexu bude šířit kanál STV 1 ve vysokém rozlišení obrazu (HDTV). V síti se navíc objeví i stanice Slovenského rozhlasu. Všechny programy by měly být zařazeny ještě během dneška.

ČTĚTE TAKÉ: Vysílání hokejového MS v HD kvalitě stálo STV přes milion a půl

Slovenská televize vysílá většinou pouze upscalovaný program, tedy obsah přepočítávaný z klasického rozlišení do HD. Dá se počítat s tím, že v HD kvalitě bude divákům nabídnutá například letní olympiáda, která se příští rok koná v Londýně, případně nadcházející mistrovství světa v hokeji. O tom, že smlouva byla podepsána na poslední chvíli, svědčí i vyjádření tiskového mluvčího Richarda Sümeghiho pro server DigiZone.cz. Ještě o tom nemám žádné informace, přiznal Sümeghy a dodal, že veřejnoprávní RTVS bude teprve ve věci vydávat stanovisko.

Wt100_Právo_témata

Z ARCHIVU: Trojka bude vysílat na Slovensku dočasně v HD i přes DVB-T

Pozor! Program STV Jednotka v HD je šířen v normě MPEG-4. Doporučujeme divákům, kteří již přijímají programy veřejnoprávního multiplexu, aby si na svých DVB-T přijímačích nebo televizorech schopných zpracovat kompresní formát MPEG-4, spustili automatické vyhledání nových TV stanic. Následně se v nabídce DVB-T přijímače objeví i nová TV stanice, přiblížil mluvčí Towercomu Michal Šuran. Program je prý zařazen na dobu neurčitou. Nedomluvili jsme se s STV na časově omezeném šíření, dodal pro DigiZone.cz Šuran. Dnešní novinkou je také přidání programů Slovenské televize na nový kmitočet satelitu Astra.