Hlavní navigace

Vysílače Svatobor a Barák na Sušicku začnou signalizovat vypnutí analogu

30. 12. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
30. 12. 2009

Již za týden, ve středu 6. ledna, vloží Česká televize do obrazu analogových programů ČT 1 a ČT 2 z vysílačů Svatobor a Barák na Sušicku varovný piktogram, který bude upozorňovat na blížící se termín jejich vypnutí. Analogové televizní vysílání na sušickém Svatoboru a klatovském Baráku skončí 28. února. Vypínání se dotkne i televizí Nova a Prima.

PODÍVEJTE SE: Termíny vypínání analogových vysílačů v oblasti Sušice

Na Svatoboru se bude vypínat analogový program ČT 1 (kanál 35), Nova (kanál 9) a Prima (kanál 43), zatímco program ČT 2 zde již analogově nevysílá (musel uvolnit kanál 52 pro digitální multiplex 3). Na vysílači Barák skončí poslední únorový den analogové vysílání programů ČT 1 (kanál 22), ČT 2 (kanál 58) a Nova (kanál 6). Malé analogové vysílače a dokrývače mohou na Sušicku vysílat až do listopadu 2011.

ICTZ23

MAPY POKRYTÍ: Kde naladíte digitální vysílání na Sušicku

Podle Technického plánu přechodu musí minimálně tři měsíce před termínem vypnutí hlavních vysílačů v územní oblasti probíhat státní informační kampaň k přechodu na digitální vysílání. Na Sušicku tuto kampaň zahájila už koncem listopadu Národní koordinační skupina pro přechod na digitální televizní vysílání.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.