Hlavní navigace

Miloš Petana: svého prvního programátora jsem potkal v dubnu 2006

13. 2. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Lupa a Internet Info dnes uspořádali první setkání NetClubu, neformálních offline diskusí s osobnostmi českého Internetu. Hostem první diskuse byl Miloš Petana, zakladatel a spolumajitel serveru Stream.cz (který loni získal cenu Projekt roku v anketě Křišťálová Lupa 2007). Moderátor Miloš Čermák se nebál pustit do detailů, a tak hosté NetClubu slyšeli mnoho zajímavostí z pozadí i plánů internetové televize: jak došlo k samotnému nápadu, ke spojení se Seznamem, jaký je obchodní model projektu či…

Lupa a Internet Info dnes uspořádali první setkání NetClubu, neformálních offline diskusí s osobnostmi českého Internetu. Hostem první diskuse byl Miloš Petana, zakladatel a spolumajitel serveru Stream.cz (který loni získal cenu Projekt roku v anketě Křišťálová Lupa 2007). Moderátor Miloš Čermák se nebál pustit do detailů, a tak hosté NetClubu slyšeli mnoho zajímavostí z pozadí i plánů internetové televize: jak došlo k samotnému nápadu, ke spojení se Seznamem, jaký je obchodní model projektu či jak náročné je spojování světa lidí z televize a z Internetu (z tohoto tématu diskuse také pochází citace v titulku zprávičky).

Více informací o prvním Netclubu zjistíte na jeho blogu či na oficiálních stránkách projektu.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 - 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.