Hlavní navigace

Světlana Zárubová-Witovská se vrací do ČT, bude moderovat Sama doma

18. 1. 2011
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 115393
18. 1. 2011

Do České televize se z Primy vrací Světlana Zárubová-Witovská, která poslední čtyři roky moderovala hlavní zpravodajskou relaci Zprávy TV Prima. Serveru DigiZone.cz to potvrdil zdroj z Kavčích hor, který si nepřál být jmenován. Zárubová-Witovská by měla moderovat pražské vydání pořadu Sama doma, určeného pro ženy v domácnosti či na mateřské dovolené. Jméno nové moderátorky se už objevilo na webu ČT u plánu na zítřejší vysílání Sama doma (společně s Alenou Velikou).

K TÉMATU: Světlana Zárubová-Witovská končí jako moderátorka Zpráv TV Prima

Zárubová-Witovská nastoupila do Primy v říjnu 2006 a zažila několik pokusů o proměnu její hlavní zpravodajské relace, včetně snahy někdejšího šéfredaktora a moderátora Televizních novin na Nově Pavla Zuny pokořit zpravodajství nejsledovanější české televize. Koncem loňského roku Zárubová-Witovská požadovala od vedení Primy snížení úvazku, aby se mohla věnovat rodině. Prima poté oznámila, že na její místo ve Zprávách TV Prima nastoupí Sandra Parmová ze zpravodajského kanálu ČT 24.

BRAND

ČTĚTE TAKÉ: Ptejte se Sandry Parmové, nové moderátorky Zpráv TV Prima

Odchodu Zárubové-Witovské z Primy předcházel spor s šéfredaktorkou zpravodajství Primy Jitkou Obzinovou, které se nelíbilo, že moderátorka včas nesdělila vedení televize, že se bude vdávat a změní si příjmení. Tento fakt Zárubová nahlásila grafikům Zpráv TV Prima těsně před vysíláním první relace, kterou odmoderovala pod novým příjmením. Obzinová chtěla nové jméno moderátorky využít pro marketingovou podporu zpráv.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).