Hlavní navigace

Světový den použitelnosti podruhé v Česku

2. 11. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Sun Microsystems, České vysoké učení technické v Praze a Dobrý web pořádají druhý český World Usability Day (WUD). Tato akce je součástí celosvětového dne použitelnosti, souběžně pořádaného ve více než třiceti zemích po celém světě. Akce WUD se zaměřují na použitelnost (usability), přístupnost (accessibility) a user centered design – obory, na které je v České republice neprávem zapomínáno, ačkoliv patří mezi nejrychleji se rozvíjející obory IT.

Společnost Sun Microsystems, České vysoké učení technické v Praze a Dobrý web pořádají druhý český World Usability Day (WUD).

Tato akce je součástí celosvětového dne použitelnosti, souběžně pořádaného ve více než třiceti zemích po celém světě. Akce WUD se zaměřují na použitelnost (usability), přístupnost (accessibility) a user centered design – obory, na které je v České republice neprávem zapomínáno, ačkoliv patří mezi nejrychleji se rozvíjející obory IT.

Letošní WUD v České republice navazuje na velice úspěšný loňský ročník a bude zaměřen na použitelnost a přístupnost webu.

Akce proběhne 14. listopadu 2006 v Hotelu Legie (Sokolská 33, Praha 2) a je pořádána v rámci české pobočky SIGCHI.

Více informací najdete na http://cz.sun­.com/wud.

Autor článku

Autor je ředitelem médií vydavatelství Internet Info. V letech 2005 - 2008 působil jako šéfredaktor serveru Lupa.cz. Vystudoval Fakultu informatiky MU a Fakultu sociálních věd UK. Online komunikaci se věnuje i na svém blogu www.alesmiklik.cz.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).