Hlavní navigace

Svitavy, Žďár nad Sázavou a Valašské Meziřící vypínají analogovou ČT 2

30. 11. 2010
Doba čtení: 2 minuty

Sdílet

Autor: 115393
30. 11. 2010

Pouze do dnešní půlnoci budou moci diváci na Svitavsku, v okolí Žďáru nad Sázavou a Valašského Meziříčí přijímat pozemní cestou analogový signál druhého programu České televize. Od zítřka již nebude možné z vysílačů Kamenná Horka u Svitav, Harusův kopec u Žďáru nad Sázavou a Radhošť u Valašského Meziříčí, analogovou ČT 2 naladit. Společně s těmito třemi vysílači se odmlčí ještě 14 návazných analogových převaděčů Dvojky.

K TÉMATU: Svitavy a Žďár nad Sázavou se dočkají dokrývačů multiplexů 1 a 2

Na Radhošti a Harusově kopci se ČT 2 odmlčí na kanále 49, na Kamenné Horce na kanále 58. Jde o jedny z posledních analogových vysílačů druhého programu ČT, které zasahují svým signálem do Čech. Poslední analogové vysílače Dvojky tak zbývají už jen na Moravě (v Čechách jsou v provozu už jen malé analogové dokrývače ČT 2). Analogové pokrytí programu ČT 2 se tak smrsklo na opravdový zlomek populace.

TIP: Termíny vypínání všech analogvých televizních vysílačů v České republice

MMF24

Česká televize dnes zároveň spouští dva nové digitální dokrývače veřejnoprávního multiplexu: na kanále 54 z Radhoště u Valašského Meziříčí a na kanále 36 z Bečevné u Vsetína. Dokrytí digitálním signálem všech čtyř programů ČT se v brzké době dočkají také diváci na Svitavsku a Žďársku. Veřejnoprávní televize zde plánuje digitálně vysílat ze stejných vysílačů, na kterých dnes vypíná analogový signál ČT 2, tedy z Kamenné Horky a Harusova kopce.

Diváci v oblastech, kde se dnes vypíná analogová ČT 2, mohou většinou nadále přijímat analogový signál programů ČT 1, Nova a Prima. Pokud již přešli na digitální příjem televize a měli problémy se signálem, musí si kvůli kvalitnějšímu příjmu z nového dokrývače znovu spustit na svém digitální televizoru nebo set-top-boxu automatické vyhledávání programů. Také by měli nasměrovat anténu na nový vysílač. Diváků kabelové, satelitní a IP televize se vypínání analogové ČT 2 nijak nedotkne.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).