Hlavní navigace

Symantec: 70 procent lidí v předchozím měsíci zapomnělo nějaké heslo

Redakce

V průzkumu týmu Norton společnosti Symantec dostali uživatelé seznam potenciálně náročných aktivit na Internetu a měli vybrat ty vůbec nejtěžší. 40 procent dotázaných uvedlo pamatování on-line hesel jako jednu ze tří nejtěžších činností. Z průzkumu navíc vyplynulo, že 70 procent lidí zapomnělo v předchozím měsíci nějaké heslo. I to je podle Nortonu důvod, proč lidé často používají slabá hesla, jako je například jméno domácího mazlíčka, jméno nebo datum narození ​​rodinného příslušníka, a…

V průzkumu týmu Norton společnosti Symantec dostali uživatelé seznam potenciálně náročných aktivit na Internetu a měli vybrat ty vůbec nejtěžší. 40 procent dotázaných uvedlo pamatování on-line hesel jako jednu ze tří nejtěžších činností. Z průzkumu navíc vyplynulo, že 70 procent lidí zapomnělo v předchozím měsíci nějaké heslo. I to je podle Nortonu důvod, proč lidé často používají slabá hesla, jako je například jméno domácího mazlíčka, jméno nebo datum narození ​​rodinného příslušníka, a používají jedno heslo pro více účtů.

Lidé si příliš často ve spojení s hesly vytváří špatné návyky – používají stejná a slabá hesla pro všechny své účty nebo si je píší do jednoho souboru a ukládají do počítače, říkáMarian Merritt, advokátka pro internetovou bezpečnost týmu Norton společnosti Symantec.Ten nabízí uživatelům bezplatnou cloudovou službu Norton Identity Safe, která umožňuje ukládat a synchronizovat hesla napříč platformami a zařízeními.

Zdroj: tisková zpráva

Našli jste v článku chybu?
25. 4. 2012 21:04
Rdm (neregistrovaný)

a nic neřeším. Pro každou službu nechám vygenerovat nové a silné heslo. Dokonce jsem se setkal s tím, že některé služby silná hesla vůbec nepodporují a jsou třeba omezeny na délku hesla nebo speciální znaky. Mimo jiné ten program pomáhá odhalit i zapomenuté registrace, kdy se někam registruji a pak na to zapomenu, protože danou službu využiji 2x do roka :)

25. 4. 2012 17:10
x (neregistrovaný)

Optimalni je nejaky hardcore master pass (stim ze ho trebas semo tamo zmenite) a hesla, libovolne silna, dlouha a naprosto nezapamatovatelna mate ulozena v nejakem sifrovanem ulozisti.

Samo, hesla od kravin (jako trebas online hry) si klido napisu do mailu ... stejne je v 80% takhle posilaj po netu ... Ale opet, pokazde je jine. Stejne jako vetsinou pouzivam ruzne nazvy acc.

Co me vadi, ze spousta ruznych loginu ma velka omezeni (trebas jen alfanumericke znaky, max 8 ...), pripadne si aplikace…