Hlavní navigace

Symantec: 70 procent lidí v předchozím měsíci zapomnělo nějaké heslo

25. 4. 2012
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

V průzkumu týmu Norton společnosti Symantec dostali uživatelé seznam potenciálně náročných aktivit na Internetu a měli vybrat ty vůbec nejtěžší. 40 procent dotázaných uvedlo pamatování on-line hesel jako jednu ze tří nejtěžších činností. Z průzkumu navíc vyplynulo, že 70 procent lidí zapomnělo v předchozím měsíci nějaké heslo. I to je podle Nortonu důvod, proč lidé často používají slabá hesla, jako je například jméno domácího mazlíčka, jméno nebo datum narození ​​rodinného příslušníka, a…

V průzkumu týmu Norton společnosti Symantec dostali uživatelé seznam potenciálně náročných aktivit na Internetu a měli vybrat ty vůbec nejtěžší. 40 procent dotázaných uvedlo pamatování on-line hesel jako jednu ze tří nejtěžších činností. Z průzkumu navíc vyplynulo, že 70 procent lidí zapomnělo v předchozím měsíci nějaké heslo. I to je podle Nortonu důvod, proč lidé často používají slabá hesla, jako je například jméno domácího mazlíčka, jméno nebo datum narození ​​rodinného příslušníka, a používají jedno heslo pro více účtů.

Lidé si příliš často ve spojení s hesly vytváří špatné návyky – používají stejná a slabá hesla pro všechny své účty nebo si je píší do jednoho souboru a ukládají do počítače, říkáMarian Merritt, advokátka pro internetovou bezpečnost týmu Norton společnosti Symantec.Ten nabízí uživatelům bezplatnou cloudovou službu Norton Identity Safe, která umožňuje ukládat a synchronizovat hesla napříč platformami a zařízeními.

Zdroj: tisková zpráva

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).