Hlavní navigace

Symantec couvá ze společného podniku s Huawei kvůli bezpečnostnímu riziku

Redakce

Firma Symantec prodá devětačtyřicetiprocentní podíl v podniku Huawei Symantec Technologies, který společně s čínskou společností Huawei založila před necelými čtyřmi lety. Informace o odprodeji podílu Symantecu do rukou Huawei za 530 milionů dolarů se objevila už loni v listopadu, teprve nyní ale začínají na světlo vyplouvat důvody, proč se manažeři Symantecu rozhodli ze společného podniku vycouvat.

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Firma Symantec prodá devětačtyřice­tiprocentní podíl v podniku Huawei Symantec Technologies, který společně s čínskou společností Huawei založila před necelými čtyřmi lety. Informace o odprodeji podílu Symantecu do rukou Huawei za 530 milionů dolarů se objevila už loni v listopadu, teprve nyní ale začínají na světlo vyplouvat důvody, proč se manažeři Symantecu rozhodli ze společného podniku vycouvat.

Zdá se, že Symantec se rozhodl hodit Čínany přes palubu, kvůli možným problémům, které by mu pokračující partnertsví mohlo přinést v případě kontraktů s federální vládou. Ta hodlá do boje proti kyberterorismu více zapojit právě soukromé firmy. Zakladatel a výkonný ředitel Huawei Ren Zhengfei je bývalým důstojníkem Činské lidové armády a američtí vládní úředníci opakovaně vyjadřovují znepokojení nad úzkými vazbami Huawei na čínskou vládu.

Zdroj: The New York Times