Hlavní navigace

Symantec: množství malwaru ve spamu stoupá

9. 10. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Symantec vydala dalších ze svých zpráv o vývoji na poli nevyžádaných reklamních e-mailů. Podle jejích posledních zjištění 78 procent ze všech kolujících e-mailů je spamem. Nejvíce nevyžádané reklamy se týká produktů a služeb souvisejících s počítači a Internetem. Jde o 24 procent ze všech spamů. Dalších 20 procent nevyžádané elektronické korespondence se týká financí (vč. investování a úvěrů) a 17 procent produktů souvisejících se zdravím. Pouhá dvě procenta spamu se týkají politiky…

Společnost Symantec vydala dalších ze svých zpráv o vývoji na poli nevyžádaných reklamních e-mailů. Podle jejích posledních zjištění 78 procent ze všech kolujících e-mailů je spamem. Nejvíce nevyžádané reklamy se týká produktů a služeb souvisejících s počítači a Internetem. Jde o 24 procent ze všech spamů. Dalších 20 procent nevyžádané elektronické korespondence se týká financí (vč. investování a úvěrů) a 17 procent produktů souvisejících se zdravím. Pouhá dvě procenta spamu se týkají politiky a další dvě procenta představuje propagace služeb a produktů pro dospělé. Phishingové e-maily na celkovém množství spamu podílejí pouhým procentem. Sedm procent však představují další vykutálené spamy typu nigerijských e-mailů, pyramidových her a řetězových zpráv.

ICTZ23

Nejvíce nevyžádaných e-mailů v současnosti podle Symantecu putuje ze Spojených států. Jde o 29 procent spamu. Na druhém místě je v tomto ohledu Turecko, ze kterého pochází devět procent spamu. Rusko je se sedmi procenty na třetím místě. Z Jižní Koree, Číny nebo Indie putuje do světa po čtyřech procentech spamu.

Symantec varuje před nárůstem šíření malwaru prostřednictvím nevyžádaných e-mailů. Záškodnický program číhá na uživatele buď přímo v příloze, eventuálně je na zdroj malwaru v e-mailu odkazováno. Od května letošního roku narostlo množství takového spamu dvanáctkrát. Přesněji z 0,1 procenta na 1,2 procenta z veškerých nevyžádaných e-mailů. (Symantec.com)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.