Hlavní navigace

Symantec představil nové produkty a uvolnil veřejné betaverze

21. 4. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Společnost Symantec uvolnila k veřejnému testování betaverze své nové produktové řady. Konkrétně je k dispozici Norton Internet Security 2011 a Norton Anti-Virus 2011. K novinkám patří funkce Download Insight 2.0 prověřující stahovaný obsah bez ohledu na použitý software (webový prohlížeč, e-mailový klient, komunikační program). Symantec chce uživatele chránit také před programy, které se zásadním způsobem přičiňují na zatěžování systémových prostředků. K tomu má sloužit funkce System Insight 2…

Společnost Symantec uvolnila k veřejnému testování betaverze své nové produktové řady. Konkrétně je k dispozici Norton Internet Security 2011 a Norton Anti-Virus 2011. K novinkám patří funkce Download Insight 2.0 prověřující stahovaný obsah bez ohledu na použitý software (webový prohlížeč, e-mailový klient, komunikační program). Symantec chce uživatele chránit také před programy, které se zásadním způsobem přičiňují na zatěžování systémových prostředků. K tomu má sloužit funkce System Insight 2.0. Samotné nové přírůstky do rodiny produktů Norton by naopak měly nabídnout rychlejší skenování a menší náročnost na paměť.

Vedle tandemu betaverzí Symantec představil další produkty. Bezplatná aplikace Norton Safe Web for Facebook se zaměřuje na kontrolu odkazů, na které uživatelé komunitního serveru Facebook narazí. Aplikace by měla uživatele varovat před kliknutím na odkaz vyhodnocený jako rizikový. Norton Power Eraser je další novinka, která se tentokrát zaměřuje na tzv. crimeware a Symantec ji prezentuje jako řešení v případech, kde selže tradiční antivir. Další novinkou je opravná pomůcka Norton Bootable Recovery Tool sloužící k vytvoření záchranného nosiče. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.