Hlavní navigace

Syrská elektronická armáda hackla blog a Twitter Skypu

2. 1. 2014
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Varování pro uživatele Skypu před monitorováním účtů a prodejem dat vládě se objevilo včera na blogu služby Skype.

Syrská elektronická armáda (Syrian Electronic Army) úspěšně zaútočila na blog služby Skype a umístila na něj varování uživatelům před šmírováním. Uživatelé byli vyzváni, aby  nepoužívali e-mail od Microsoftu, protože jsou na něm monitorování a data jsou prodávána vládě. Microsoft na hack blogu velmi rychle zareagoval přesměrováním blogs.skype.com přímo na www.skype.com.

Vedle přístupu na blog se SEA podařilo získat i přístup k účtu Skypu na Twitteru a umístit tam prakticky shodnou zprávu: „Don't use Microsoft emails(hotmail,outlook),They are monitoring your accounts and selling the data to the governments.More details soon #SEA“

BRAND

The Verge uvádí, že tento status získal přes 8 000 tisíc retweetů a na Twitteru zůstal viditelný zhruba dvě  hodiny. Na vlastním účtu na Twitteru pak SEA zveřejnila „You can thank Microsoft for monitoring your accounts/emails using this details“ a doprovodila to obrázkem s kontakty na Steva Ballmera.

Za upozornění a screenshoty hacku díky Petru Silonovi.

Autor článku

Konzultant a publicista, provozuje www.pooh.cz. Podle některých si myslí, že rozumí všemu, sám je však přesvědčen o pravém opaku a ani v 30+ letech nedokázal přijít na to, jak mít peníze a nepracovat.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).