Hlavní navigace

T-Mobile: 3G síť v Teplicích a Ostravě, lepší pokrytí Brna

Jiří Macich ml.

Léto ve znamení budování 3G (UMTS) sítí pokračuje. Tentokrát je to T-Mobile, kdo oznamuje spuštění své sítě v dalších českých městech: Teplicích a Ostravě. V severočeském lázeňském městě by v dosahu sítě třetí generace T-Mobilu mělo být 98 procent tamní populace. V Ostravě pak pro 96 procent populace. Zároveň by nyní mělo být lépe pokryto Brno, kde si například někteří naši čtenáři stěžovali na nedobrou dostupnost 3G sítě. T-Mobile aktuálně uvádí, že v dosahu 3G sítě je 96 procent ostravské…

Léto ve znamení budování 3G (UMTS) sítí pokračuje. Tentokrát je to T-Mobile, kdo oznamuje spuštění své sítě v dalších českých městech: Teplicích a Ostravě. V severočeském lázeňském městě by v dosahu sítě třetí generace T-Mobilu mělo být 98 procent tamní populace. V Ostravě pak pro 96 procent populace. Zároveň by nyní mělo být lépe pokryto Brno, kde si například někteří naši čtenáři stěžovali na nedobrou dostupnost 3G sítě. T-Mobile aktuálně uvádí, že v dosahu 3G sítě je 96 procent ostravské populace. Připomínáme, že T-Mobile má nyní i nové datové tarify.

Celkově T-Mobile spustil svou 3G síť na bázi UMTS pro hlasový i datový provoz zatím v deseti městech. Vedle Teplic a Ostravy je na seznamu také Praha, Brno, České Budějovice, Plzeň, Olomouc, Pardubice, Hradec Králové, Zlín. Do konce září se má tento seznam rozšířit o Prostějov, Havířov, Ústí nad Labem, Liberec, Karlovy Vary a Kladno. Na konci roku by pak měly být pokryty celkem tři desítky měst. (Tisková zpráva)

Našli jste v článku chybu?