Hlavní navigace

T-Mobile zdraží iPhone kvůli překupníkům

Karel Wolf

Společnost T-Mobile se rozhodla kvůli nájezdům zahraničních překupníků zvýšit cenu nedotované verze iPhone na 14.999 Kč (tedy o 3000 Kč). Cena telefonu v Twist sadě se zvýší na 15.149 Kč. V posledních dnech se setkáváme s extrémním zájmem zahraničních překupníků o iPhone 3G. Tato skupina se zaměřuje na nedotované přístroje, které skupuje ve velkých množstvích a patrně vyváží na trhy, kde přístroj dosud není dostupný, uvedla pro ČTK mluvčí společnosti Martina Kemrová. Zbývající operátoři…

Společnost T-Mobile se rozhodla kvůli nájezdům zahraničních překupníků zvýšit cenu nedotované verze iPhone na 14.999 Kč (tedy o 3000 Kč). Cena telefonu v Twist sadě se zvýší na 15.149 Kč. V posledních dnech se setkáváme s extrémním zájmem zahraničních překupníků o iPhone 3G. Tato skupina se zaměřuje na nedotované přístroje, které skupuje ve velkých množstvích a patrně vyváží na trhy, kde přístroj dosud není dostupný, uvedla pro ČTK mluvčí společnosti Martina Kemrová. Zbývající operátoři zdražení neplánují, ale situaci řeší omezením počtu nákupů na jednoho zákazníka. Zaregistrovali jsme snahy spekulantů přeprodávat v Česku zakoupené iPhony v zahraničí. Počet iPhonů, které může zákazník zakoupit, jsme proto omezili na maximálně pět kusů, prohlašuje tiskový mluvčí Vodafonu Filip Hrubý. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?
3. 9. 2008 13:33
Dusan (neregistrovaný)
Mozna proto, ze jim takhle prilis rychle mizel prideleny kontingent. Takze kdyz jim bylo jasne, ze vice neprodaji, protoze vyprodaji, tak zvysili cenu, aby vyprodali pozdeji a jeste vice vydelali.
3. 9. 2008 13:23
uživatel si přál zůstat v anonymitě
hlavně se na to vážou datové služby, takže mají zájem, aby uživatelé měli ty telefony na jejich trhu v jejich síti