Hlavní navigace

T-Mobile dostal pokutu za porušení číslovacího plánu

22. 4. 2004
Doba čtení: do minuty

Sdílet

Je to levná pokuta. Za reklamu určitě T-Mobile utratil víc. Pokutu v řádu set tisíc dostal T-Mobile za změnu délky účastnického telefonního čísla. Jeho standardní délka v ČR představuje devět cifer. T-Mobile porušil číslovací plán tím, že umožnil volat na účastnické stanice s předvolbou 7330, čímž se jejich čísla protáhla na třináct míst, což je délka užívaná pro volbu operátora. Porušovat zákon se velkým společnostem vyplácí. Smutný závěr pro daňového poplatníka. Špatný příklad pro slušného…

Je to levná pokuta. Za reklamu určitě T-Mobile utratil víc. Pokutu v řádu set tisíc dostal T-Mobile za změnu délky účastnického telefonního čísla. Jeho standardní délka v ČR představuje devět cifer. T-Mobile porušil číslovací plán tím, že umožnil volat na účastnické stanice s předvolbou 7330, čímž se jejich čísla protáhla na třináct míst, což je délka užívaná pro volbu operátora. Porušovat zákon se velkým společnostem vyplácí. Smutný závěr pro daňového poplatníka. Špatný příklad pro slušného občana. Alespoň že aleternativní operátoři dostali za pravdu: poplatek za terminaci je nepřiměřeně vysoký. (MobilMania)

Autor článku

Autor se zabývá výkonovým marketingem na internetu. Pracoval pro Advertures, Dobrý web a Outrider. Martin byl dříve redaktorem Lupy a dalších periodik o IT.