Hlavní navigace

T-Mobile k mobilní televizi: hýbe se to

10. 2. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Český mobilní operátor T-Mobile se stále nevzdal svých plánů o televizním vysílání pro mobilní telefony. Hýbe se to i přesto, že byly zamítnuty změny v telekomunikačním zákoně, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny Petr Dvořák, ředitel marketingu v T-Mobilu. Už jsme dostali od Českého telekomunikačního úřadu jasné zadání, že pokud bude vypisovat tendr na další multiplex, čeká, že se do něj všichni tři operátoři přihlásíme jako jeden muž. Dohodli jsme se s Telefónikou a Vodafonem na společném…

Český mobilní operátor T-Mobile se stále nevzdal svých plánů o televizním vysílání pro mobilní telefony. Hýbe se to i přesto, že byly zamítnuty změny v telekomunikačním zákoně, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny Petr Dvořák, ředitel marketingu v T-Mobilu.

Už jsme dostali od Českého telekomunikačního úřadu jasné zadání, že pokud bude vypisovat tendr na další multiplex, čeká, že se do něj všichni tři operátoři přihlásíme jako jeden muž. Dohodli jsme se s Telefónikou a Vodafonem na společném postupu a založíme pro to jednu firmu, řekl dále Petr Dvořák.

To vlastně ale není vůbec nová informace. S podobným prohlášením T-Mobile přišel loni v létě. Už v srpnu 2008 měly být dokončovány dokumenty pro založení zmíněné firmy. ČTÚ v listopadu uvedl, že pravděpodobně do půl roku (tedy do začátku dubna 2009) vypíše výběrové řízení na operátora terestrického digitálního televizního vysílání pro mobily s tím, že nutně nemusí jít o DVB-H.

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.