Hlavní navigace

T-Mobile k mobilní televizi: hýbe se to

Jiří Macich ml.

Český mobilní operátor T-Mobile se stále nevzdal svých plánů o televizním vysílání pro mobilní telefony. Hýbe se to i přesto, že byly zamítnuty změny v telekomunikačním zákoně, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny Petr Dvořák, ředitel marketingu v T-Mobilu. Už jsme dostali od Českého telekomunikačního úřadu jasné zadání, že pokud bude vypisovat tendr na další multiplex, čeká, že se do něj všichni tři operátoři přihlásíme jako jeden muž. Dohodli jsme se s Telefónikou a Vodafonem na společném…

Český mobilní operátor T-Mobile se stále nevzdal svých plánů o televizním vysílání pro mobilní telefony. Hýbe se to i přesto, že byly zamítnuty změny v telekomunikačním zákoně, řekl v rozhovoru pro Hospodářské noviny Petr Dvořák, ředitel marketingu v T-Mobilu.

Už jsme dostali od Českého telekomunikačního úřadu jasné zadání, že pokud bude vypisovat tendr na další multiplex, čeká, že se do něj všichni tři operátoři přihlásíme jako jeden muž. Dohodli jsme se s Telefónikou a Vodafonem na společném postupu a založíme pro to jednu firmu, řekl dále Petr Dvořák.

To vlastně ale není vůbec nová informace. S podobným prohlášením T-Mobile přišel loni v létě. Už v srpnu 2008 měly být dokončovány dokumenty pro založení zmíněné firmy. ČTÚ v listopadu uvedl, že pravděpodobně do půl roku (tedy do začátku dubna 2009) vypíše výběrové řízení na operátora terestrického digitálního televizního vysílání pro mobily s tím, že nutně nemusí jít o DVB-H.

Našli jste v článku chybu?