Hlavní navigace

T-Mobile může převzít maloobchodní část Českých Radiokomunikací

16. 10. 2009
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil bez jakýchkoliv podmínek mobilnímu operátorovi T-Mobile převzít část Českých Radiokomunikací poskytující maloobchodní telekomunikační služby koncovým zákazníkům. Tématu jsme se již věnovali v článku T-Mobile přebírá část zákazníků Českých Radiokomunikací. České Radiokomunikace se chtějí dále soustředit jen na vysílací a velkoobchodní služby a služby pro firmy (např. WiMAX). T-Mobile naopak hodlá posílit svou roli telekomunikačního…

Úřad pro ochranu hospodářské soutěže (ÚOHS) povolil bez jakýchkoliv podmínek mobilnímu operátorovi T-Mobile převzít část Českých Radiokomunikací poskytující maloobchodní telekomunikační služby koncovým zákazníkům. Tématu jsme se již věnovali v článku T-Mobile přebírá část zákazníků Českých Radiokomunikací. České Radiokomunikace se chtějí dále soustředit jen na vysílací a velkoobchodní služby a služby pro firmy (např. WiMAX). T-Mobile naopak hodlá posílit svou roli telekomunikačního poskytovatele pro koncové zákazníky, kterých maloobchodní sekce Českých Radiokomunikací má zhruba 170 tisíc.

Celý obchod však musel posvětit Úřad pro ochranu hospodářské soutěže, který mu tedy dal nyní zelenou. T-Mobile tak bude moci posílit své postavení vůči konkurenční Telefónice O2 nabízením jak fixních, tak mobilních služeb. Již dříve se T-Mobile pustil do přeprodeje ADSL. Nyní tedy určitě své aktivity v oblasti fixních služeb nebo kombinace fixních služeb s těmi mobilními vystupňuje. (Finanční noviny)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).