Hlavní navigace

T-Mobile nabídne DVB-H za paušál 50 až 100 korun měsíčně

14. 12. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
14. 12. 2006

Mobilní operátor T-Mobile se připravuje na komerční start televizního vysílání pro přenosná zařízení (DVB-H), který plánuje na léto příštího roku. Včera zveřejnil cenový odhad služby, který se pohybuje v rozmezí 50 až 100 korun měsíčně za příjem programů České televize, Novy a Primy. Nabídka bude obsahovat ještě 36 dalších stanic, za které si ale zákazníci připlatí. T-Mobile připravuje projekt multiplexu DVB-H ve spolupráci s oběma svými konkurenty, společnostmi Telefónica O2 a Vodafone.

Operátor zatím nemá na komerční provoz televize pro mobily licenci, ČTÚ se ale podle včerejších slov předsedy Pavla Dvořáka chystá vypsat na mobilní multiplex výběrové řízení. Současná legislativa brání, aby se do tendru přihlásily Radiokomunikace, které mají v T-Mobilu vlastnický podíl. Pokud se zákon nezmění, jsme připraveni spolupracovat s jinou firmou, uvedl mluvčí firmy Jiří Janeček.

Autor článku

Autor pracoval do ledna 2011 ve zpravodajství TV Z1. V redakci DigiZone.cz působil od startu v říjnu 2005 do dubna 2008 jako redaktor, pak i zástupce šéfredaktora.
Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).