Hlavní navigace

T-Mobile nabízí zkušební vysílání ČT 24 přes DVB-H v Turíně

13. 2. 2006
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: 322915
13. 2. 2006

Mobilní operátor T-Mobile spustil v sobotu 11. února experimentální digitální vysílání zpravodajského kanálu ČT 24 pro mobilní telefony ve formátu DVB-H. Není však dostupné klientům T-Mobile v České republice, nýbrž jako nová roamingová služba v dějišti XX. Zimních olympijských her v italském Turíně.

Vysílání je umožněno spoluprací italského operátora TIM, T-Mobile Czech Republic a České televize. Vůbec poprvé tak mohou zákazníci mobilního operátora vyzkoušet sledování českého kanálu v zahraničí na mobilním telefonu, uvedl marketingový ředitel české pobočky T-Mobile Jiří Dvorjančanský. TIM je nejsilnější mobilní operátor v Itálii, který společně s ČT 24 zařadil do pilotního projektu DVB-H dalších osm italských televizních programů včetně sportovních kanálů.

MM socky3

TIM poskytuje DVB-H technologii a velký počet koncových zařízení značky Sagem a Samsung. T-Mobile Czech Republic je partnerem pro testování DVB-H roamingu za celou skupinu T-Mobile. Projekt digitální televize do kapsy je z hlediska budoucnosti pro Českou televizi inspirativní, vysvětlil důvody zapojení ČT do projektu mluvčí Martin Krafl. Nové mobilní technologie přinášejí další možnosti pro rozvoj digitálního televizního vysílání. ČT považuje vysílání do mobilních telefonů za velmi perspektivní, proto jsme rádi, že jsme u jeho počátku.

Pilotní projekt zemského digitálního vysílání ČT 24 v systému DVB-H v italském Turíně potrvá do 26. února. Vysílání probíhá čtyřiadvacet hodin denně ve čtyřech hlavních olympijských lokalitách: Bardonecchia, Sestriere, Salice a Cesana.

Autor článku

Autor je šéfredaktorem serveru o digitálním vysílání DigiZone.cz a redaktorem týdeníku Reflex.