Hlavní navigace

T-Mobile: nová služba pro připojení z mobilu na den

16. 9. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

T-Mobile následuje konkurenci a představil také službu umožňující jednodenní přístup k Internetu bez poplatků za přenesená data. Na rozdíl třeba od konkurenčních poskytovatelů Telefónica O2 či U:fon se T-Mobile rozhodl zaměřit svou nabídku výhradně na klienty, kteří potřebují přístup na Internet přímo z mobilu. Za jednorázový poplatek 24 korun umožňuje nyní zákazníkům s paušálním tarifem i předplacenou kartou připojení přes GPRS/EDGE a budovanou UMTS síť na 24 hodin (tedy nikoliv na zbytek…

T-Mobile následuje konkurenci a představil také službu umožňující jednodenní přístup k Internetu bez poplatků za přenesená data. Na rozdíl třeba od konkurenčních poskytovatelů Telefónica O2 či U:fon se T-Mobile rozhodl zaměřit svou nabídku výhradně na klienty, kteří potřebují přístup na Internet přímo z mobilu. Za jednorázový poplatek 24 korun umožňuje nyní zákazníkům s paušálním tarifem i předplacenou kartou připojení přes GPRS/EDGE a budovanou UMTS síť na 24 hodin (tedy nikoliv na zbytek kalendářního dne jako U:fon).

FUP operuje s datovým limitem pouze 10 MB. Po aktivaci služby (zasláním SMS ve tvaru IDEN A na číslo 4603) se pak vždy při připojení k Internetu z mobilu naúčtuje poplatek 24 korun a zákazník může surfovat následujících 24 hodin. Jako ochrana před nechtěným přístupem k mobilnímu webu je výchozí stránka ve web’n’walk prohlížeči nezpoplatněna. Její otevření tedy neaktivuje tento denní tarif. Podobně koncipovanou službu nabízí svým zákazníkům také Vodafone. Ten si za 24hodinový přístup k Internetu z mobilu účtuje sice jen 17 korun, ale limit FUP je nastaven na pouhých 5 MB. (Tisková zpráva)

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).