Hlavní navigace

T-Mobile filtruje MMS obsahující video a audio. Kvůli chybě v Androidu

11. 8. 2015
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

 Autor: T-Mobile ČR
Operátor nechce čekat, až vyjdou aktualizace pro všechny typy telefonů s Androidem a bezpečnostní riziko vyřešil po svém.

Android se během prázdnin dostal pod palbu hackerů a začínají se objevovat kritické chyby, které mohou mít bezpečnostní rizika. Poslední chyba umožňuje šířit malware prostřednictvím multimediálních souborů bez ohledu na to, jakým způsobem jsou přijaty. Virus se pak může šířit na všechny kontakty obsažené v zařízení a napadat tak další Android přístroje.

T-Mobile tvrdí, že nebude nebezpečné MMS doručovat, a pokud budou posílány ze sítě operátora, tak je nebude ani účtovat. Běžné MMS budou fungovat jako dosud.

Zablokování video a audio MMS ale může případný virus jen zbrzdit. Zavirované soubory se mohou šířit i třeba přes WhatsApp nebo další služby.

„Toto opatření se týká nejen všech značek T-Mobile, ale i zákazníků využívajících služeb některého virtuálního operátora využívajícího síť TMCZ,“ tvrdí šéf služeb pro domácnosti František Mala.

Operátor bude zprávy blokovat do odvolání. Detailní informace k problému i návody, jak se chránit, najdete na průběžně aktualizovaném webu www.t-mobile.cz/mms-omezeni.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Po klasickém desetiletém novinářském kolečku (on-line, papír, televize) se vrátil zase na web a je mu dobře. Více na LinkedIn.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).