Hlavní navigace

T-Mobile podle ÚOOÚ zákon neporušil

Jiří Macich ml.

Někteří klienti mobilního operátora T-Mobile se letos na jaře začali rozčilovat, že je Komerční banka oslovuje dopisy a telefonáty s nabídkou služeb, aniž by s ní byli dříve v jakémkoliv kontaktu. T-Mobile poskytl řadu informací o svých klientech, z nichž si Komerční banka měla vybrat asi 800 000 lidí, kterým zaslala poštou kreditní kartu. Pokud ji adresát neaktivoval, následoval dotěrný telefonát.

Doba čtení: 1 minuta

Někteří klienti mobilního operátora T-Mobile se letos na jaře začali rozčilovat, že je Komerční banka oslovuje dopisy a telefonáty s nabídkou služeb, aniž by s ní byli dříve v jakémkoliv kontaktu. T-Mobile poskytl řadu informací o svých klientech, z nichž si Komerční banka měla vybrat asi 800 000 lidí, kterým zaslala poštou kreditní kartu. Pokud ji adresát neaktivoval, následoval dotěrný telefonát.

Úřad na ochranu osobních údajů však rozhodl dle očekávání. Úřad byl nucen konstatovat, že stěžovatelé podepsali smluvní podmínky, které umožňují předání jejich osobních údajů, uvedl podle ČTK Igor Němec, předseda Úřadu pro ochranu osobních údajů. Lidé by si podle něj měli lépe čist, co podepisují. (Finanční noviny)

Našli jste v článku chybu?