Hlavní navigace

T-Mobile představil předplacenou datovou službu s FUP jen 200 MB měsíčně

10. 2. 2010
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Nabídkou předplaceného připojení k Internetu hodlá své zákazníky oslovit také mobilní operátor T-Mobile. Představil datový tarif Twist Internet Lite, který bude k dostání jen u vybraných prodejců výpočetní techniky (např. Comfor). T-Mobile se ovšem vydal trochu jinou cestou než třeba U:fon: vsadil na jednorázový poplatek za časově neomezený přístup k Internetu přes GPRS/EDGE nebo UMTS po dobu tří měsíců nebo jednoho roku. Zákazníci si Twist Internet Lite mohou třeba k notebooku pořídit buď jen…

Nabídkou předplaceného připojení k Internetu hodlá své zákazníky oslovit také mobilní operátor T-Mobile. Představil datový tarif Twist Internet Lite, který bude k dostání jen u vybraných prodejců výpočetní techniky (např. Comfor). T-Mobile se ovšem vydal trochu jinou cestou než třeba U:fon: vsadil na jednorázový poplatek za časově neomezený přístup k Internetu přes GPRS/EDGE nebo UMTS po dobu tří měsíců nebo jednoho roku. Zákazníci si Twist Internet Lite mohou třeba k notebooku pořídit buď jen jako samotnou SIM kartu, nebo v balíčku s datovým zařízením. Combi karta s přístupem na Internet po dobu dvanácti měsíců v rámci Twist Internet Lite je k mání za jednorázový poplatek 7468 korun.

Po uplynutí předplacené doby pak každý další měsíc připojení vyjde na 249 korun. Zákazníci si tedy na SIM kartě v datovém zařízení musí udržovat dostatečně vysoký kredit, aby se poplatek měl z čeho strhávat. Jako velmi omezující se však ukazuje FUP počítající s datovým limitem pouze 200 MB na měsíc. T-Mobile to zdůvodňuje tím, že služba je určena pro sváteční uživatele. Otázkou je, jestli si zrovna tato skupina bude ochotná za „pořízení Internetu“ zaplatit jednorázově třeba necelých 7500 korun. Těm, kteří si službu předplatí na rok, nyní T-Mobile nabízí alespoň bonusové navýšení limitu na 500 MB. (Tisková zpráva)

Autor článku

Autor je nezávislý novinář a publicista věnující se informatice, elektronice a telekomunikacím. V těchto oborech i podniká. Se serverem Lupa.cz spolupracuje již řadu let jako externí redaktor.

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).