Hlavní navigace

T-Mobile spustí komerční provoz LTE už v létě, bez ohledu na průběh aukce

David Slížek

Mobilní síť 4. generace pro T-Mobile postaví firma Huawei. Komerční provoz má přinést datové i hlasové služby – zřejmě to ale nebude najednou.

Ačkoli aukce na mobilní kmitočty ještě není u konce, T-Mobile oznámil, že bez ohledu na její průběh spustí komerční provoz LTE ještě v letošním roce.

„Po úspěšném spuštění LTE technologie od Huawei v Mladé Boleslavi, je T-Mobile připraven rozšířit LTE síť již letos, a to s využitím frekvencí vydražených v probíhající aukci, či na stávajících frekvencích,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

„Na našich frekvencích spustíme LTE v létě, bez ohledu na průběh aukce,“ upřesnila na dotaz Lupy mluvčí operátora Martina Kemrová.

Dodavatelem technologického řešení se stane firma Huawei, se kterou T-Mobile podepsal smlouvu. 

„Dodávaná technologie je připravena na provoz v rámci dostupných pásem pro LTE, tedy 800, 1800 a 2600 MHz. Infrastruktura bude také připravena na případné sdílení sítě 4. generace,“ slibuje T-Mobile.

Marcom

Podle T-Mobilu půjde na nově spuštěné síti o plnohodnotný komerční provoz. A kromě datových služeb plánuje přes LTE provozovat i hlasové služby. „V letošním roce chceme spustit data i hlas, patrně k tomu ale dojde postupně,“ potvrdila Lupě Martina Kemrová.

Ceny služeb a lokality, ve kterých operátor LTE spustí nejdříve, zatím firma odmítla prozradit.

Našli jste v článku chybu?
11. 2. 2013 8:32
Michal (neregistrovaný)

Jojo, u nas na vesnici je cena netu je 300 s DPH, vic tam fakt nikdo neda a i na tohle se leckdo tvari (neni to jen kupni silou, je to i nizsim uzitkem a vyznamem webu pro ty profese, co na venkove zustaly). A do te ceny se vejdete jen s venkovskou pracovni silou a naklady, ne s audinami, outsourcingem u Huawei a telco-grade infrastrukturou...

9. 2. 2013 12:24
Trident (neregistrovaný)

No hlas asi sezere vsechna natazena vlakna nebo co ne? Ten ma minimalni pozadavky. A to pocitam ze je to zokruhovane. Mam na mysli vlakna v chranicce ktera jsou nevysvicena. Natahuje se rezerva a pak jeste rezervni chranicka. Nektere pristupove site metalickych kabelu sleduji cast trasy dalkovych optickych kabelu. Pak tu mame jeste vic barvicek takze kapacity by byly.