Hlavní navigace

T-Mobile spustí komerční provoz LTE už v létě, bez ohledu na průběh aukce

5. 2. 2013
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Mobilní síť 4. generace pro T-Mobile postaví firma Huawei. Komerční provoz má přinést datové i hlasové služby – zřejmě to ale nebude najednou.

Ačkoli aukce na mobilní kmitočty ještě není u konce, T-Mobile oznámil, že bez ohledu na její průběh spustí komerční provoz LTE ještě v letošním roce.

„Po úspěšném spuštění LTE technologie od Huawei v Mladé Boleslavi, je T-Mobile připraven rozšířit LTE síť již letos, a to s využitím frekvencí vydražených v probíhající aukci, či na stávajících frekvencích,“ uvedla firma v tiskové zprávě.

„Na našich frekvencích spustíme LTE v létě, bez ohledu na průběh aukce,“ upřesnila na dotaz Lupy mluvčí operátora Martina Kemrová.

Dodavatelem technologického řešení se stane firma Huawei, se kterou T-Mobile podepsal smlouvu. 

„Dodávaná technologie je připravena na provoz v rámci dostupných pásem pro LTE, tedy 800, 1800 a 2600 MHz. Infrastruktura bude také připravena na případné sdílení sítě 4. generace,“ slibuje T-Mobile.

KL24

Podle T-Mobilu půjde na nově spuštěné síti o plnohodnotný komerční provoz. A kromě datových služeb plánuje přes LTE provozovat i hlasové služby. „V letošním roce chceme spustit data i hlas, patrně k tomu ale dojde postupně,“ potvrdila Lupě Martina Kemrová.

Ceny služeb a lokality, ve kterých operátor LTE spustí nejdříve, zatím firma odmítla prozradit.

Byl pro vás článek přínosný?

Autor článku

Šéfredaktor Lupa.cz a externí spolupracovník Českého rozhlasu Plus. Dříve editor IHNED.cz, předtím Aktuálně.cz a Českého rozhlasu. Najdete mě na Twitteru nebo na LinkedIn

Upozorníme vás na články, které by vám neměly uniknout (maximálně 2x týdně).