Hlavní navigace

T-Mobile v Česku zvedl tržby na více jak 16 miliard

8. 8. 2008
Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Pololetní tržby společnosti T-Mobile Czech Republic se zvedly o 5,2 procenta a dosáhly tak velikosti 16,2 miliardy korun. Hrubý provozní zisk před započtením úroků, daní a odpisů společnosti stoupl o 7,3 procenta na 7,9 miliardy Kč, společnost o tom včera informovala v tiskové zprávě. Počet zákazníků se T-Mobilu meziročně zvýšil o 173 tisíc a dosáhl tak 5,313 milionu, společnost tak stále zůstává leaderem v počtu mobilních klientů. Konkurenční Telefónica O2 jich měla v pololetí pouze 5,186…

Pololetní tržby společnosti T-Mobile Czech Republic se zvedly o 5,2 procenta a dosáhly tak velikosti 16,2 miliardy korun. Hrubý provozní zisk před započtením úroků, daní a odpisů společnosti stoupl o 7,3 procenta na 7,9 miliardy Kč, společnost o tom včera informovala v tiskové zprávě. Počet zákazníků se T-Mobilu meziročně zvýšil o 173 tisíc a dosáhl tak 5,313 milionu, společnost tak stále zůstává leaderem v počtu mobilních klientů. Konkurenční Telefónica O2 jich měla v pololetí pouze 5,186 milionu a poslední Vodafone měl ke konci června pouze 2,75 milionu aktivních SIM karet. Přibližně 2,4 milionu čísel z celkového počtu přitom u T-mobilu představují tarifní zákazníci, společnosti jich meziročně získala více jak 350 tisíc. (Finanční noviny, Aktuálně.cz)

Autor článku

Externí spolupracovník serveru Lupa.cz a expert na blockchain a kryptoměny. Jako šéfredaktor v minulosti vedl ADASTRA Business Intelligence Magazine a server ITbiz.cz. Dnes pracuje jako redaktor časopisu Forbes.