Hlavní navigace

Český T-Mobile v létě spustí 3G síť v deseti městech

Jiří Macich ml.

Zdá se, že v České republice se konečně dočkáme masové dostupnosti mobilních sítí třetí generace alespoň ve větších městech. Telefónica O2 na tom pracuje už delší dobu, v posledních měsících se přidal i Vodafone a zahanbit se nechce nechat ani T-Mobile. Ten dnes oznámil, že dokončil modernizaci GSM sítě (s plošnou dostupností EDGE) a do konce června spustí UMTS síť v Brně a Plzni. V Praze pak hodlá rozšířit dosavadní pokrytí. Na kolik procent území nebo populace to bude, tak to T-Mobile…

Doba čtení: 1 minuta

Sdílet

Zdá se, že v České republice se konečně dočkáme masové dostupnosti mobilních sítí třetí generace alespoň ve větších městech. Telefónica O2 na tom pracuje už delší dobu, v posledních měsících se přidal i Vodafone a zahanbit se nechce nechat ani T-Mobile. Ten dnes oznámil, že dokončil modernizaci GSM sítě (s plošnou dostupností EDGE) a do konce června spustí UMTS síť v Brně a Plzni. V Praze pak hodlá rozšířit dosavadní pokrytí. Na kolik procent území nebo populace to bude, tak to T-Mobile neupřesnil. Prý to ale bude významné rozšíření pokrytí.

Kromě rozšiřování pokrytí v Praze a spuštění 3G sítě v Brně a Plzni hodlá T-Mobile spustit síť třetí generace během letošního léta také v Českých Budějovicích, Olomouci, Pardubicích, Ústí nad Labem, Hradci Králové, Liberci, Ostravě a v Karlových Varech. Do konce letošního roku k nim prý přibudou další tři desítky největších měst v České republice a jejich nejbližší okolí. V letech 2011 až 2012 pak T-Mobile počítá, že UMTS budou moci využívat obyvatelé celkem 500 měst a obcí. Internet navíc testuje technologii HSPA+ s rychlostí downloadu až 21 Mbit/s (teoreticky). (Tisková zpráva)